Cena złota nie reaguje na Fed ani EBC, srebro w konsolidacji, a ropa naftowa rośnie
Aktualne ceny surowców

Pomimo sporych oczekiwań inwestorów co konferencji Fed i EBC, zmienność na rynku surowców nie zaskakuje, podobnie jak bankierzy centralni. Złoto utknęło przy szczytach, srebro konsoliduje, a ropa odrabia ostatnie straty. W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

Finax
  • Ropa naftowa odrabia straty po ostatnich solidnych spadkach
  • Złoto konsoliduje w rejonach tegorocznych szczytów
  • Srebro pozostaje w ruchu bocznym

Cena złota wyhamowuje wzrosty

Cena złota utknęła w lokalnej konsolidacji na wysokości tegorocznych maksimów. Pomimo, że główny trend jest wzrostowy, ryzyko wykonania korekty jest spore. Niemniej nawet w przypadku odreagowania, kupujący mogą bronić strefy wsparcia przy 1668$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne dołki oraz dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero po jego wybiciu mogłoby dojść do większych spadków.

 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy naftowej Brent odrabia straty

Cena ropy naftowej odbija po ostatnich silnych spadkach. Notowania Brent wyszły powyżej linii trendu oraz strefy przy 25$, co może zapowiadać większą korektę wzrostową. Aktualnie jako najbliższy opór należy traktować strefę przy 28,7$. Należy jednak pamiętać, że popyt na surowiec wciąż jest niski a stany magazynowe wysokie, dalteog jeśli szybko nie dojdzie do odmrożenia gospodarek, wzrosty stoją pod znakiem zapytania.

Wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła w konsolidacji

Cena srebra podobnie jak złota, wpadła w konsolidację. Patrząc na interwał D1, kurs zareagował na wysokości oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały równie szybko powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje ważnym wsparciem. Ostatnie kilka dni to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie trzeba mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here