Naga MarketsCena złota nawet po 1600$ w 2020 roku. Co z innymi surowcami?Dużymi krokami zbliża się koniec roku. W przypadku rynku złota będzie trzeba go zaliczyć do udanych. Pomimo, że początek 2019 roku zaczął się”niemrawo”, to w połowie maja rozpoczął się silny impuls wzrostowy, który trwał właściwie do września, po czym notowania wpadły w konsolidację, nieznacznie korygując ostatnie wzrosty. Co dalej z ceną złota? Czy 2020 rok przyniesie dalsze spektakularne wzrosty, a może czeka nas przecena? Zapraszamy do analizy.


Cena złota z szansą na kontynuację rajdu wzrostowego?

“Rok 2018 był dla złota mocno spadkowy, z kolei 2019 przyniósł gwałtowne odbicie.Ten rok zostanie zakończony na solidnym plusie. Ruch, który obserwujemy jest spowodowany ciągłymi doniesieniami sugerującymi spowolnienie na świecie, wciąż mówi się recesji. Odczyty PMI są gorsze, PKB W Chinach spada, czego konsekwencją są obserwowane wzrosty na rynku metali szlachetnych. Niemniej abyśmy zobaczyli silną zwyżkę na rynku złota, musiałoby dojść do jakiejś problematycznej sytuacji, sporo może zależeć od powodzenia porozumienia handlowego między USA, a Chinami“ – komentuje Bogusz Kasowski.

Zobacz co Bogusz Kasowski twierdzi o sytuacji na rynku złota, srebra, a także innych surowców. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego video.

Sytuacja techniczna na wykresie

Jeśli spojrzymy na dzienny interwał czasowy, od września widać wyraźne wyhamowanie wzrostów. Korekta z jaką mamy do czynienia w okresie ostatnich 3,5 miesiącach jest największą w całym swingu wzrostowym, licząc od sierpnia 2018 roku. Pomimo jednak, że jest to największy spadek, nie jest to jednoznaczne ze zmianą tendencji. Jak do tej pory przecena zdołała dotrzeć jedynie do mierzenia 38,2% fali wzrostowej, która rozpoczęła się w maju tego roku.

Gdyby nawet doszło do większej przeceny to kolejnym kluczowym wsparciem powinny być okolice poziomu 1409$, gdzie znajduje się “cluster”, czyli zgrupowanie dwóch mierzeń 38,2%+50% Fibonacciego. Wydaje się, że dopiero jego wybicie mogłoby doprowadzić do większych spadków. Jeżeli chodzi natomiast o opory, aktualnie kurs zbliża się do linii poprowadzonej po ostatnich maksimach. W przypadku jej pokonania wzrosty mogą przyspieszyć i powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku poziomu 1516$. Z kolei wybicie tego miejsca otworzy drogę do ataku na maksima z września 2019 roku.

Zobacz także: CD Projekt ponownie najwyżej w historii, cena akcji CDR pokonuje 270 złotych

Wykres ceny złota
Złoto interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here