Naga MarketsSztabki złota Cena złotaW środę cena spot złota narusza 1800 USD i zbliża się do rekordów z 2011 roku. Czynnikiem zwiększającym popyt na kruszec są obawy przed nawrotem epidemii oraz niepokojące informacje z niektórych stanów w USA, w których liczba nowych przypadków zachorowań na COVID 19 bije rekordy.

Cena złota narusza 1800 USD

Dalszym wzrostom sprzyja otoczenie niskich stóp procentowych oraz polityka banków centralnych, których bilanse dynamicznie pęcznieją. Ważnym paliwem zwyżek są też napływy do ETF.

Według danych Światowej Rady Złota fundusze ETF akumulujące fizyczne zasoby kruszcu przez 6 miesięcy 2020 roku nabyły w imieniu swoich klientów 734 tony złota tj. więcej niż w całym rekordowym 2009 roku.

Otoczenie makroekonomiczne sprzyja zakupom złota. Banki centralne prześcigają się wzajemnie w wielkości pakietów stymulacyjnych dla gospodarek wywołując tym samym obawy inwestorów o niekontrolowany wzrost inflacji.

Inwestycja w złoto jest traktowana jako zabezpieczenie przed utratą wartości pieniądza w czasie z tytułu galopującej inflacji.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here