Naga MarketsCena złota napędzana słabością amerykańskiego dolaraNotowania złota dzisiaj kontynuują dynamiczną zwyżkę. Jeśli dzisiejsza sesja zakończy się na tym rynku na plusie, będzie ona już trzecią z kolei sesją solidnych wzrostów cen tego kruszcu. Obecnie notowania złota zbliżają się do poziomu 1850 USD za uncję, czyli do okolic najbliższego technicznego oporu, wyznaczonego przez linię kilkumiesięcznego trendu spadkowego.

Cena złota kontynuuje dynamiczną zwyżkę

Obecne zwyżki cen złota są napędzane przede wszystkim słabością amerykańskiego dolara. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich tygodniach uzależnienie cen złota od notowań USD było spore, a odbicie w górę wartości dolara przez kilka tygodni wywierało negatywną presję na ceny złota.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z pewnością zmienność na rynku złota na razie jest duża, więc wahania notowań mogą pozostać spore, dopóki nie zobaczymy na nowo wyraźnej tendencji związanej z wartością amerykańskiego dolara. Dużo niepewności na rynek wprowadza brak konkretnych terminów związanych z wprowadzeniem w USA potężnego planu stymulacyjnego, forsowanego przez administrację Joe Bidena. Na razie oczekiwania rynkowe zakładają, że nawet bez dużego poparcia wśród Republikanów, plan ten może zostać zatwierdzony w Kongresie do połowy marca.

Notowania złota – dane dzienne

Przegłosowanie programu stymulacyjnego w USA to czynnik, który z jednej strony zwiększa optymizm dotyczący kondycji amerykańskiej gospodarki, ale z drugiej strony, stwarza perspektywę rozpędzającej się inflacji, co będzie negatywnie wpływać na wartość dolara, a jednocześnie stwarzać dobre warunki do wzrostów notowań złota.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy dla dolara | złoty polski kurs | 1 btc | kurs.dolara | gpw pgnig |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here