Naga MarketsSztabki złota Cena złotaWrzesień 2011 roku to niezwykle pamiętna data dla wszystkich osób inwestujących wówczas na rynku złota. To właśnie wtedy cena tego szlachetnego kruszcu ustanowiła swoje historyczne maksima. Od tego czasu jego wartość rynkowa spadła o 45,53% z 1921 USD do 1046 USD raportowanych pod koniec listopada 2015 r. Na przestrzeni ostatnich 195 tygodni (od listopada 2015 r.) cena złota wzrosła natomiast o niemal 49% odrabiając ponad 500 USD z wcześniejszych, 875-dolarowych spadków. 


Cena złota realizuje wcześniejsze założenia

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów jego cena przekroczyła barierę 1500 USD i dotarła w okolice 1550 USD. Już w połowie sierpnia br. pisałem, iż jest to poziom, który jako opór testowany był na przełomie maja i czerwca 2011 roku, a jako wsparcie we wrześniu i grudniu 2011 r. oraz maju i czerwcu 2012 r. W chwili obecnej znów obserwujemy jego test od dołu (jako opór) i wiele będzie zależeć od tego, czy strefa ta zostanie pokonana, czy odrzucona.

Za potencjalnym odrzuceniem obecnie testowanego poziomu przemawiać może fakt, iż cena złota rośnie niemal nieprzerwanie od 15 tygodni, co jest jedną z najdłuższych takich serii od kilkunastu lat. Gdyby w najbliższym czasie miała się tu pojawić jakaś korekta, jako realny zasięg dla spadków (z czysto technicznego punktu widzenia) można by tu wskazać nawet okolice 1400 USD.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących – zapisz się na webinar

Cena złota osiągnęła 1550 USD

Gdyby jednak obecnie testowana strefa została pokonana, wówczas cena złota mogłaby wzrosnąć w rejon 1630 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, horyzontalny opór.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut NBP w środę, 28 sierpnia. Dolar, euro i frank silnie w górę do złotego. Kurs funta zyskuje skromniej
Następny artykułWalka z deficytem w Europie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here