Naga Marketssztaba złota leżąca na złotych monetachCena złota notuje w ostatnim czasie niezwykle imponujący rajd wzrostowy. Tylko od 16 sierpnia 2018 roku, a więc w ciągu niespełna 12 miesięcy wzrosła ona bowiem o ponad 350 USD z 1160 USD do 1510 USD, co stanowiło 30,18%. Wskutek tej aprecjacji doszło do pokonania kilku, niezwykle istotnych poziomów oporu, wśród których najważniejsze wydają się rejony 1360 USD i 1485 USD.


Cena złota powyżej 1500 USD

Analizując obecną sytuację na notowaniach złota zauważymy, że w wyniku ubiegłotygodniowych, niezwykle dynamicznych wzrostów rynek pokonał opór w wysokości 1485 USD. W chwili obecnej cena złota znajduje się już nawet powyżej 1500 USD i póki co, niewiele wskazuje, by tendencja ta miała wkrótce ulec zmianie.

Cena złota
GOLD Daily

Spoglądając na interwał tygodniowy zauważymy, że kolejnym, horyzontalnym oporem, do którego cena złota mogłaby dotrzeć są dopiero okolice 1550 USD. Jest to poziom, który jako opór testowany był już na przełomie maja i czerwca 2011 roku, a jako wsparcie we wrześniu i grudniu 2011 r. oraz maju i czerwcu 2012 r.

Wykorzystanie formacji cenowych i formacji świecowych w tradingu
zapisz się na bezpłatny webinar

Cena złota
GOLD Weekly

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – kurs funta największym wygranym sesji
Następny artykułKurs japońskiego jena nadal wysoko. Wygrany wśród bezpiecznych przystani?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here