Naga Marketssztaba złota leżąca na złotych monetachCena złota poruszała się od połowy 2013 roku w stosunkowo szerokim trendzie horyzontalnym miedzy 1 050 USD a 1 350 USD. Od połowy sierpnia 2018 roku obserwujemy jednak zauważalne wzrosty, które w ostatnim czasie zauważalnie przybrały na silne. Fakt ten sprawił, że cena kruszcu znalazła się na jednym z najwyższych poziomów od października 2012 roku.

  • Cena złota najwyżej od października 2012 r.
  • Cena złota może wzrosnąć nawet do 2 tys. USD za uncję

Cena złota wzrosła od początku roku o ponad 15 proc.

Cena złota wzrosła od początku roku o ponad 15 proc. powiększając tym samym zasięg trwającej od sierpnia 2018 r. aprecjacji do ponad 50 proc. W chwili obecnej za jedną uncję złota zapłacić trzeba już ponad 1745 USD, co jest najwyższa wyceną od października 2012 roku. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena złota już wkrótce mogłaby wzrosnąć do szczytów z 2011 r. co byłoby najwyższą wyceną kruszcu w historii.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Gold Monthly

Obecna tendencja wzrostowa napędzana jest obawami o gospodarcze skutki kryzysu wywołanego wybuchem pandemii koronawirusa. Złoto uznawane jest bowiem za tzw. Bezpieczna Przystań czyli aktywo Safe Haven, którego wartość rośnie wraz ze wzrostem dot. niepewności na światowych rynkach.

Mimo, iż sytuacja pandemiczna powoli jest opanowywana, co skłania decydentów politycznych do odmrażania światowej gospodarki, to jednak w ostatnim czasie pojawiły się kolejne zachorowania w Chinach, co w naturalny sposób zwiększa obawy o pojawienie się drugiej fali pandemii jesienią.

Ekonomiści Goldman Sachs Group Inc. prognozują, że cena złota może wzrosnąć nawet do 2 000 dolarów na uncję, co byłoby najwyższą wyceną w historii. Przypomnijmy bowiem, że dotychczasowe rekordy z 2011 roku znajdują się w okolicy 1 920 USD.

Równie optymistycznie na temat przyszłości złota wypowiada się także JPMorgan Chase & Co., który wskazuje, iż inwestorzy powinni trzymać się kruszcu.

– Rynki są ostatnio optymistyczne, patrząc na słabe dane i nowe wiadomości oraz stawiając na silne ożywienie, ale jedną rzeczą, której rynki nie byłyby w stanie zignorować, jest ryzyko ponownego spowolnienia gospodarczego i ponownego lockdownu – powiedział Sean MacLean, strateg badawczy w Pepperstone Ltd.

Autor poleca także:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro po 4,4520 zł w poniedziałek, dolar kosztuje 3,97 zł, kurs GBP/PLN po 4,9350 zł
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 22-26 czerwca 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here