Naga MarketsCena złota najwyżej od 8 lat. Czy uda się pokonać poziom 1800 dolarów za uncję?Cena złota to już 1780 USD za uncję. Drożały w ostatnich dniach także metale przemysłowe, zwłaszcza miedź. Krótkoterminowo nie należy spodziewać się dalszych dużych wzrostów.

Kurs złota oczami analityka XTB

– Do historycznych maksimów niewiele brakuje, a inwestorzy spoglądają już na poziom 1 800 USD za uncję – mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. – Te wzrosty wywołane są obawami o to, co się będzie działo w globalnej polityce w związku z nowymi spekulacjami dotyczącymi wojny handlowej USA-Chiny.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiny nie wywiązują się z obietnic dotyczących importu zbóż z USA, co jest bardzo ważne dla D.Trumpa, który ubiega się o reelekcję. Dlatego pojawiły się sygnały, że USA zerwą porozumienie handlowe z Chinami.

– Dla cen złota istotne jest też osłabienie się dolara, bo wówczas zyskują inne metale szlachetne i także przemysłowe – dodaje M.Stajniak. – Wśród metali przemysłowych warto zwrócić uwagę na miedź, która podrożała do 5 800 USD za tonę, zwłaszcza, że do najniższego poziomu od pięciu lat spadły zapasy tego metalu w Chinach.

W perspektywie krótkoterminowej nie należy spodziewać się jednak istotnego wzrostu cen ani złota, ani miedzi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZarzuty dla byłych pracowników Grupy Azoty
Następny artykułOszuści wykorzystują wizerunek jednego z najbogatszych Polaków! Nie daj się nabrać
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here