Naga Markets

Cena złota nadal znajduje się pod presją silnego dolaraNotowania złota zakończyły miniony tydzień wzrostowym akcentem i powrotem notowań do okolic 1780 USD za uncję. Niemniej, dzisiaj rano wzrosty już nie są kontynuowane, a notowania złota delikatnie osuwają się w dół – na razie jednak nie oddalając się istotnie od poziomu 1780 USD za uncję.

Cena złota delikatnie osuwa się w dół

Negatywną presję na notowania złota nieustannie wywiera siła amerykańskiego dolara. Ta z kolei wynika z oczekiwanych działań Rezerwy Federalnej – a dokładniej, z oczekiwań przyspieszenia taperingu QE w Stanach Zjednoczonych. Te nadzieje wzrosły po piątkowych danych z rynku pracy, które co prawda pokazały niższy od oczekiwań wzrost zatrudnienia, ale także wyraźny spadek stopy bezrobocia.Niezłe dane z rynku pracy zwiększają szanse na to, że Fed będzie odważniej walczył z inflacją, zwłaszcza po słowach Jerome Powella o tym, że nie uznaje on już inflacji za zjawisko przejściowe.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Złoto jest postrzegane przez inwestorów jako zabezpieczenie przed inflacją (chociaż w ostatnim roku – mało skuteczne na tle innych grup aktywów), jak również jako aktywo służące do dywersyfikacji portfela w okresach niepewności oraz krachów na rynkach finansowych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here