Naga MarketsCena złota nadal w konsolidacjiNotowania złota nadal tkwią w ruchu bocznym. Już od kilku dni cena złota oscyluje w okolicach 1480 USD za uncję przy niewielkiej zmienności. Niewykluczone, że obserwowana obecnie konsolidacja buduje podwalinę pod dynamiczniejszy ruch notowań tego kruszcu.

Cena złota wydaje się niewzruszona w obliczu pojawiających się ostatnio informacji politycznych i gospodarczychProcedura impeachmentu Donalda Trumpa, która jest wyjątkowym wydarzeniem w historii amerykańskiej administracji, nie zdołała przyczynić się do istotnych zwyżek w wycenie żółtego kruszcu. Prawdopodobnie wynika to z kilku czynników równoważących ten efekt.

Najważniejszym z nich jest złagodzenie relacji handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Chiny ogłosiły dzisiaj nową listę sześciu amerykańskich produktów wyłączonych z ceł importowych począwszy od 26 grudnia. Te informacje, jak również ogólnie osiągnięcie wstępnego porozumienia na linii USA-Chiny to pozytywny znak, który z kolei negatywnie wpływa na notowania złota, radzącego sobie lepiej w okresach rynkowej niepewności. Tak czy inaczej, osiągnięcie tego etapu zajęło USA i Chinom niepokojąco dużo czasu, co pokazuje, że polepszenie nastrojów może być nietrwałe.

Dalsze poruszanie się notowań złota będzie w dużej mierze zależne od światowej polityki. W krótkoterminowej perspektywie ceny kruszcu nadal walczą z technicznym oporem w okolicach 1480 USD za uncję i mają potencjał do osunięcia się w dół – o ile nie pomogą im wydarzenia polityczne.

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here