Naga MarketsCena złota nadal spada, rynek nie zaskoczył inwestorówNotowania złota dzisiaj osuwają się w dół. Cena kruszcu dzisiaj chwilowo zeszła nawet poniżej 1760 USD za uncję, czyli do najniższych poziomów od drugiej połowy czerwca ubiegłego roku.

Cena złota osuwa się w dół

Notowania złota odbiły jednak później w górę, powracając ponad techniczne wsparcie, usytuowane na poziomie 1767 USD za uncję. Taki scenariusz był oczekiwany na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania złota – dane dzienne

Obserwowany w tym tygodniu duży apetyt inwestorów na ryzyko, związany z nadziejami na wyraźne ożywienie globalnej gospodarki po pandemii, w tym tygodniu mocno uderzył w ceny złota. Również odbicie wartości USD w górę, obserwowane w ostatnich tygodniach, pogłębiało spadki. Niemniej, na razie zarówno optymizm, jak i umocnienie USD, warto traktować jako przejściowy stan – dużym testem dla globalnej gospodarki będą kolejne miesiące, które pokażą, na ile pandemia faktycznie zaczyna ustępować.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | biomed notowania | kurs biomed | biomed-lublin gpw | wiadomości kryptowaluty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here