Cena złota nad przepaścią? Srebro w górę, a ropa naftowa pod kreską
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnich dniach możemy obserwować wyraźnie gorsze nastroje na rynku złota. Cena tego metalu szlachetnego spadła do poziomów z listoapda ubiegłego roku. Z kolei złoto oscyluje w lokalnej konsolidacji, a na ropie widać wyhamowanie ostatniej silnej zwyżki. Spójrzmy technicznie na wykresy.

Cena złota (XAU/USD)

W ostatnich dniach możemy obserwować wyraźnie gorsze nastroje na rynku złota. Przecena na XAU/USD sprowadziła kurs w rejony dołków z listopada ubiegłego roku. Patrząc technicznie na interwał D1, przy pierwszym teście wsparcia przy 1765$ doszło do odbicia, niemniej sentyment pozostaje spadkowy. Jeżeli wspomniany poziom zostałby wybity, przecena może przybrać na sile. Kolejne ważne wsparcie znajduje się dopiero przy poziomie 1690$.

wykres Złota
Złoto interwał D1

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej doszło do odreagowania po ostatnich silnych wzrostach. Pomimo wybicia dołem z lokalnego kanału wzrostowego, spadki wyhamowały na wysokości horyzontalnego wsparcia przy 58,8$. Jeżeli poziom zostanie utrzymany, niewykluczona jest dalsza wędrówka na północ. W przypadku gdyby jednak doszło do wybicia dołem, kolejne wsparcie wypada przy 57,3$m gdzie znajduje się także średnia krocząca. 

Ropa WTI
Ropa WTI

Zobacz także: Złoto o krok przed załamaniem? Kurs XAU/USD po 1765$

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania ponownie odbiły się od wsparcia wynikającego z dolnego ograniczenia szerokiego układu 1:1 przy 26,2$. Jeżeli kupujący zdołają utrzymać kierunek wzrostowy, niewykluczony jest atak na strefę oporową przy 27,8$. Z drugiej strony, w przypadku wybicia dołem wspomnianego wsparcia, zgodnie z metodologią Overbalance, może dojść do zmiany trendu na spadkowy. 

wykres srebra
Srebro interwał H4
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq notowanie | wartość złotówki | wiadomości bitcoin | kurs dolara online | prognozy kryptowalut |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here