Naga MarketsCena złota na ważnym poziomie wsparcia. Czy spadki na NASDAQ wpłyną na wycenę?Cena złota spot w środę rano znajduje się w okolicy linii wsparcia na 1925 dol. za uncję kontynuując tygodniowy trend spadkowy, który wczoraj zniósł cenę kruszcu nawet w okolice 1906 dol. za uncję. Sentymenty w tym tygodniu napędzają spadki na amerykańskiej giełdzie, umocnienie dolara oraz planowane na czwartek spotkanie Europejskiego Banku Centralnego.

  • Indeks dolara umocnił się o 2% w ciągu ostatnich 7 sesji
  • Liczba przypadków COVID-19 na świecie przekroczyła już 27 mln
  • Złoto od początku roku podrożało o ponad 27%

Złoto w kierunku oporu na 1900 dol.?

Cena za złoto spot we wtorek kontynuowała trend spadkowy zapoczątkowany tydzień wcześniej w zeszły wtorek po zbliżeniu się do 1992 dol. za uncję. Od tamtego czasu, kurs stopniowo obniżał się, aż wczoraj we wtorek spadł do 1906 dol. za uncję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatecznie wtorkowa sesja zakończyła się na poziomie 1931,69 dol. ze skromnym wzrostem o 0,17%. Natomiast w środę rano złoto spada o 0,28% do okolic 1926 dol. za uncję.

Cena złota na ważnym poziomie wsparcia. Czy spadki na NASDAQ wpłyną na wycenę?
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Na wycenę złota w ostatnim czasie największy wpływ ma umocnienie się USD. Indeks dolara rośnie już siódmą sesję z rzędu i w środę rano wybił już do 93,61 pkt. Warto zaznaczyć, że jeszcze w zeszły wtorek indeks chwilowo opadł do dwuletnich minimów na 91,75 dol., co oznacza, że od tamtego czasu USD aprecjonował już o ponad 2%.

Złoto spada, podczas gdy dolar kontynuuje swoje umocnienie. Głębsza korekta ceny złota poniżej 1900 dol. za uncję nie jest wykluczona w przypadku gdy dolar będzie nadal silny, a potencjalni kupcy złota odłożą zajęcie pozycji na złocie na obecnych poziomach wyceny – stwierdził Jeffrey Halley, analityk OANDA.

Zobacz również: Trading mobilny: analiza kurs USD/PLN, indeksu dolara oraz ceny ropy na platformie Capital.com

Nasdaq i Wall Street będą kontynuować spadki?

Dużo zależeć będzie także od zachowania amerykańskich indeksów w środę. Jeśli będą one kontynuować trzydniowe spadki, to możliwa jest ucieczka kapitału z rynku akcyjnego bo mniej ryzykownych typów aktyw, jak np. złoto.

Oczy inwestorów w tym tygodniu zwrócone są w kierunku Europejskiego Banku Centralnego, który na planowanym czwartkowym spotkaniu może zaprezentować nowe dane dotyczące prognozowanej inflacji oraz kolejne postanowienia w sprawie walki z kryzysem. Nie należy jednak spodziewać się większych ruchów związanych z polityką monetarną prowadzoną przez EBC.

W środę odbędzie się także spotkanie Bank of Canada, natomiast obrady amerykańskiego Fedu będa miały miejsce w przyszłym tygodniu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here