Naga Markets



Cena złota na drodze do trzeciego z kolei wzrostowego tygodniaW maju na rynku złota przeważa strona popytowa. Jeszcze na początku bieżącego miesiąca notowania kruszcu oscylowały w okolicach 1760-1770 USD za uncję, podczas gdy obecnie za uncję kruszcu należy zapłacić już o około 100 USD więcej. O ile dzisiejsza sesja nie przyniesie znaczących zmian na tym rynku, to cena złota ma szansę na trzeci z kolei wzrostowy tydzień.

Cena złota kontynuuje wzrosty

Na pozytywne perspektywy dla notowań złota wpływa przede wszystkim nawracająca słabość amerykańskiego dolara. O ile w środę wartość tej waluty odbiła się w górę za sprawą bardziej jastrzębiego od oczekiwań wydźwięku minutek Fed, to już wczoraj USD powrócił do wyraźnych zniżek.

Te artykuły również Cię zainteresują




Wartość dolara amerykańskiego znajduje się blisko tegorocznych minimów, co oznacza, że krótkoterminowe odreagowania mogą się w najbliższym czasie zdarzać. Jednak długoterminowe perspektywy dla cen złota pozostają wzrostowe – kruszec ten radzi sobie na ogół dobrze w okresach niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji, a te czynniki jeszcze przez jakiś czas powinny utrzymać się na globalnych rynkach.

Notowania złota – dane dzienne

Nie bez znaczenia dla lepszych perspektyw cen złota ma obserwowana w tym tygodniu ogromna korekta spadkowa na rynku kryptowalut, które dla wielu inwestorów były w ostatnim czasie pewną alternatywą dla złota. Podwyższona zmienność i niepewność na tym rynku może na nowo przyciągnąć inwestorów do żółtego kruszcu.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here