Naga Markets

Notowania złota kontynuują wzrosty

Zwyżkę cen złota wspierają nadzieje na łagodniejsze podejście Fed do polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych. Dane makro w USA można uznać za relatywnie słabe (a co najwyżej mieszane), a te dotyczące wyraźnego spadku inflacji sprzyjają oczekiwaniom bardziej gołębiego nastawienia Fed. Wczoraj zresztą te nadzieje zostały odzwierciedlone w spadającej wycenie amerykańskiego dolara, z którym złoto wykazuje negatywną korelację.

Co ciekawe, sytuacja na rynku złota w tym tygodniu była wyjątkiem na tle pozostałych popularnych wśród inwestorów metali szlachetnych. Notowania srebra, platyny oraz palladu znajdują się obecnie na drodze do tygodniowej zniżki notowań. Na wszystkich rynkach metali szlachetnych zmienność jest jednak dziś niewielka – dopiero w późniejszych  godzinach może się to zmienić za sprawą oczekiwań kolejnych wystąpień przedstawicieli kluczowych banków centralnych (ECB, Fed).

Notowania złota – dane dzienne
Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Bossa
Poprzedni artykułMieszane prognozy dotyczące rynku ropy naftowej w 2023 r.
Następny artykułByły CEO FTX nie czuje się bezpiecznie. Rozgoryczeni inwestorzy mu grożą
Dorota Sierakowska
Finansistka i przedsiębiorca, analityk rynków surowcowych w Domu Maklerskim BOŚ, wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu TREND. Autorka książki „Świat surowców” – pierwszego w Polsce kompleksowego podręcznika dotyczącego inwestowania na rynkach towarowych. Ekspert rynków finansowych w mediach, a także wykładowca i szkoleniowiec w zakresie inwestowania na rynkach surowcowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Pasjonatka podróży i miłośniczka sportów wodnych.