Naga Markets

Cena złota może spaść poniżej 1700 dol. w 2022 roku, zdaniem TDSCena złota spot we wtorek rano zwyżkuje trzecią sesję z rzędu dzięki osłabieniu dolara i zniżce rentowności amerykańskich obligacji, gdy wokół rynku pojawia się coraz więcej spekulacji o możliwych nawet 4 podwyżkach stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w 2022 roku.

Złoto drożeje we wtorek rano

Cena złota spot wzrasta we wtorek rano o 0,4% do 1808 dol. za uncję kontynuując zwyżkę z dwóch poprzednich sesji.W pierwszym tygodniu stycznia złoto potaniało o 1,76%, natomiast w grudniu 2021 roku podrożało o ponad 3%. Z kolei w całym 2021 roku cena metalu szlachetnego osunęła się w dół o 3,67%.

Cena złota może spaść poniżej 1700 dol. w 2022 roku, zdaniem TDS
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

– Złoto odnotowało mieszane i bardzo zmienne wyniki w 2021 roku: wybiło w górę w okolice 1960 dol. za uncję na początku 2021 roku, następnie do minimów na 1677 dol. pod koniec lata, po czym nastąpił rajd w kierunku niemal 1875 dol. w połowie listopada, przed spadkiem do 1750 dol. w połowie grudnia. – podsumowali zeszły rok analitycy TD Securities.

Wsparcie notowaniom złota zapewnia wtorkowe osłabienie dolara amerykańskiego, ale także spadek rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

– Fakt, że rynki wciąż widzą trzy do czterech podwyżek stóp procentowych w tym roku, ogranicza potencjał wzrostowy. – powiedziała Margaret Yang, analityk DailyFX.

Goldman Sachs oczekuje obecnie, że Rezerwa Federalna USA podniesie stopy procentowe cztery razy w tym roku, co jest zgodne z opinią analityków JP Morgan i Deutsche Bank.

Plus500

– Wierzymy, że urzędnicy Fed dochodzą do wniosku, że rynek pracy jest bardzo napięty, co sprawia, że wstrzymanie się z pierwszą podwyżką do czerwca jest trudne, co było naszym wcześniejszym postulatem.” – stwierdził Michael Feroli, główny ekonomista JP Morgan.

– Niektórzy gracze na rynku złota wyceniają podwyżkę stóp procentowych przez Fed już w marcu i możliwość wczesnego runu bilansowego w tym roku, przez co obecne uprzedzenie inwestorów doprowadziło do sporych krótkich pozycji i utrzymało ceny w okolicach 1790 dol. za uncję. – zauważyli eksperci z TD Securities.

Zobacz również: Złoto runie do 1300 dol. w 2023 roku? To możliwe, twierdzi ABN Amro

Kluczowe dane inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych pojawią się w tym tygodniu. Przeciętna prognoza analityków zakłada wzrost inflacji CPI w grudniu w ujęciu rocznym nawet do 7%, jak wynika z danych zebranych przez investing.com.

– Banki centralne będą nadal kupować złoto, podczas gdy inwestorzy szukają dywersyfikacji, biorąc pod uwagę wyższe postrzegane ryzyko zmienności rynku akcji, co sugeruje, że względne krótkie pozycjonowanie spekulantów na złocie może nadal napędzać notowania metalu szlachetnego do 1850 dol. za uncję pierwszych miesiącach 2022 roku. – prognozują analitycy TDS.

Podczas gdy ujemne stopy realne powinny chronić złoto przed dewastującą korektą, prognozujemy, że żółty metal będzie notowany w okolicach 1600-1700 dol. przez większą część drugiej połowy 2022 r. – podsumowali eksperci z TDS.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje comarch | develia cena akcji | lotos akcje wykres | pkp cargo akcje kupno | kurs oncoarendi | cena akcji pgnig dzisiaj |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here