Naga MarketsCena złota może mieć potencjał wzrostu do 1800 dolarów, Biocchi (Directa)Rynek pomimo długiego weekendu w USA otwiera się w nowym tygodniu z pozytywnymi nastrojami, co widać między innymi po indeksie DAX rysującym nowe maksima historyczne oraz po złocie szukającym kolejnych okazji do odbicia, twierdzi Davide Biocchi, trader brokera Directa. Swojego rajdu na północ nie chce zatrzymać również dolar amerykański, który z każdym kolejnym dniem pogłębia kilkumiesięczne maksima.


Rynek znalazł się w bańce? Złoto może być głównym kierunkiem zabezpieczenia inwestorów

Z jednej strony niemiecka i amerykańska giełda testują co rusz nowe historyczne maksima, a indeksy giełdowe we Włoszech wspięły się na kilkunastoletnie szczyty, z drugiej wzrosty nie znajdują poparcia w danych makroekonomicznych i fundamentach sugerując zbliżające się spowolnienie gospodarcze. W efekcie, część inwestorów dostrzega pierwsze oznaki bańki, a związane z nią obawy mogą spychać ich w kierunku bezpiecznych przystani (między innymi złota).

– Gdy jesteś w bańce na rynku giełdowym próbujesz szukać zysku na rynku fixed income, ten niestety również nosi znamiona przewartościowanego. W efekcie inwestorzy skupują złoto, które w tym roku testowało poziomy w okolicach 1600 dolarów – wyjaśnia Davide Biocchi.

Zdaniem tradera Directy, jeżeli złoto pokona poziom obecnego oporu na wysokości 1600 dolarów za uncję, to powinno osiągnąć w relatywnie krótkim czasie okolice 1800 dolarów. Historyczny układ wykresu sugeruje bowiem, że po okresach konsolidacji (lub nachylonych spadkowo wąskich kanałów), miejsce miały silne impulsy wzrostowe. Takich na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy obserwowano co najmniej 3.

– Powód wzrostów złota może być bardzo prozaiczny: ludzie nie wiedzą w co włożyć swoje pieniądze, kierują więc uwagę w stronę najbardziej bezpiecznego aktywa w długim terminie – podsumowuje Biocchi.


Czy chciałbyś handlować prawdziwymi akcjami i futures z dźwignią?
SPRAWDŹ NAS


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here