Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami pierwsza sesja w tym tygodniu. Pomimo poniedziałku, zmienność jest stosunkowo duża, a to za sprawą weekendowego szczytu G20. Podczas poniedziałkowej sesji złoto otwiera się wyraźną luką spadkową. Ruch wyhamowuje jednak przy lokalnym wsparciu. Co dalej ? Dziś przed godziną 17:00 złoto znajduje się na ponad 1% minusie. Za jedną uncję trzeba płacić 1398,3$. Srebro radzi sobie nieco lepiej niż złoto, tracąc zaledwie 0,1%. Aktualnie cena srebra wynosi 15,32$. W przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować wyraźne wzrosty. cena dotarła do zakładanego poziomu oporowego. Za jedną baryłkę ropy WTI zapłacimy dziś 59,65$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Orange Polska w górę. Akcje rosną ponad 3,5%!

Cena złota mocno w dół

Cena złota jest dużo niższa niż przed weekendem. W poniedziałek notowania otwierają się wyraźną luką spadkową. Ruch w dół nie jest jednak kontynuowany, złoto znalazło wsparcie w rejonach poziomu 1382$, gdzie znajdują się minima z 21 czerwca.Aktualnie kluczowym oporem jest wybite dolne ograniczenie układu Overbalance, które znajduje się w okolicach poziomu 1405$. Dopóki cena znajduje się poniżej istnieje szansa na głębszą korektę spadkową. Jeżeli jednak złoto zdoła wyjść powyżej, kurs może wrócić do głównego trendu.

Kurs złota XAUUSD 1 lipca 2019

Cena ropy kontynuuje wzrosty (OIL WTI)

Cena ropy dotarła do wyznaczanej w ubiegłym tygodniu strefy oporowej, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego. Target dla wzrostów został więc osiągnięty. Od razu widać pierwszą reakcję strony podażowej, jeżeli przerodzi się ona w większą korektę, to nie neguje to jeszcze dalszych wzrostów. Kluczowym wsparciem są dopiero okolice poziomu 56,55$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu 1:1.

Kurs ropy naftowej 1 lipca 2019

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Indeksy giełdowe w górę po szczycie G20, a złoto traci

Cena srebra (XAG/USD) w konsolidacji

Cena srebra utknęła pomiędzy dwoma kluczowymi poziomami. Scenariusze wyznaczone w ubiegłym tygodniu nie uległy więc zmianie. Stefa oporowa wypada przy 15,55$. Natomiast wsparcie zładuje się w rejonie okrągłego poziomu 15$, obszar jest potwierdzony przez lokalny układ 1:1. Korekta jaką obserwujemy w ostatnich dniach na złocie, a także dzisiejsze tąpnięcie, na pewno nie pomaga we wzrostach, niemniej w momencie powrotu do bazowego trendu, popyt moze także uaktywnić się także na srebrze. Idealnym scenariuszem byłoby zejście do 15$, a następnie ruch wzrostowy, wybijający opór przy 15,53$. Cierpliwie czekamy.

Kurs srebra 1 lipca 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here