Naga Markets

Ile kosztuje złoto? Cena złota przed decyzją Rezerwy FederalnejZłoto utrzymuje się powyżej nowo utworzonego poziomu wsparcia na 1660 dol. za uncję w oczekiwaniu na kluczową decyzję Rezerwy Federalnej w kwestii stóp procentowych.

Ile kosztuje złoto?

Cena złota spot w środę rano wynosi 1670,4 dol. za uncję i spada o 0,36% wobec zamknięcia we wtorek. Notowania metalu szlachetnego w ciągu ostatnich kilku sesji poruszają się w przedziale 1660-1680 dol. 

Ile kosztuje złoto? Cena złota przed decyzją Rezerwy Federalnej
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Jeszcze w marcu tego roku obserwowaliśmy spektakularny rajd kursu złota, który zatrzymał się tuż pod rekordowymi szczytami z sierpnia 2020 roku osiągając 2070 dol. za uncję. Te poziomy to jednak przeszłość, bowiem względem tegorocznych maksimów notowania metalu szlachetnego spadły o 19%.

W krótkim terminie, kluczowa będą postanowienia Rezerwy Federalnej w kwestii wytycznych polityki pieniężnej, które zaprezentowane zostaną po dwudniowym spotkaniu FOMC rozpoczętym w środę.

Wysokość stopy procentowej poznamy jednak już w środę po południu. Rynek w pełni wycenia obecnie podwyżkę o 75 pb, podobny krok zakłada również konsensus prognoz analityków.

Stopy procentowe i złoto

Wzrost stóp procentowych jest negatywnym czynnikiem wobec złota, bowiem zmniejsza presję inflacyjną (na której złoto zwykle korzysta), a także jest impulsem do wzrostu rentowności obligacji, co zmniejsza atrakcyjność złota jako aktywa długoterminowego.

– Rynek chce, aby Fed dokonał bolesnego, ale pożytecznego kroku, aby mieć jasność co do przyszłego stanu decyzji w sprawie stóp procentowych i kierunku szerszych perspektyw gospodarczych. – powiedział Michael Langford, dyrektor w firmie doradczej AirGuide.

XTB

– Wrześniowa przecena złota może stać się jeszcze gorsza, jeśli walczący z inflacją Fed zdecyduje się nie zważać na ryzyko wysłania gospodarki w recesję. Komunikat przewodniczącego Fed Powella prawdopodobnie zadecyduje o tym, czy złoto zostanie teraz zmiażdżone. – stwierdził analityk OANDA, Ed Moya.

W CFD na surowce możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA SUROWCE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Złoto będzie w tarapatach, jeśli Powell będzie w stanie przekonać rynki, że Fed nie tylko pozostanie agresywny w zacieśnianiu, ale że będzie utrzymywał stopy procentowe na wysokim poziomie nawet wtedy, gdy spowolnienie gospodarcze będzie się pogłębiać. – dodał.

– Zmienność na złocie pozostanie podwyższona po posiedzeniu FOMC, ponieważ ceny będą miały silne argumenty za ruchem w kierunku 1600 dol. lub powyżej poziomu 1700 dol. – zaznaczył Ed Moya, analityk surowcowy OANDA.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here