Cena złota kontynuuje zwyżkę, uncja niemal po 1720 dolarów, co z ropą i srebrem?
Aktualne ceny surowców

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy z niecierpliwością czekają na dane z amerykańskiego rynku pracy, poznamy je o 14:30. Czego spodziewać się po rynku surowców? Cena złota kontynuuje zwyżkę, uncja kosztuje blisko 1720 dolarów, jednak co dalej? W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Ropa naftowa przerywa dobrą passę
  • Złoto kontynuuje zwyżkę, uncja prawie po 1720 USD
  • Cena srebra utknęła w ruchu bocznym

Cena złota powoli w górę

Cena złota utknęła co prawda lokalnej konsolidacji w rejonach tegorocznych maksimów, niemniej główna tendencja pozostaje wzrostowa. Jeżeli trend będzie kontynuowany, w najbliższych dniach niewykluczony jest ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibo czyli 1722$.

Jednak mimo, że główny trend jest wzrostowy, ryzyko wykonania korekty cały czas występuje. W przypadku cofnięcia, kupujący mogą bronić strefy wsparcia przy 1672$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne dołki oraz dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero po jego wybiciu mogłoby dojść do większych spadków. Pod uwagę trzeba też wziąć strefę przy 1644$.

Wykres złda
Złoto kontynuuje zwyżkę, interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła w konsolidacji

Cena srebra podobnie wpadła w konsolidację. Patrząc na interwał D1, kurs odbił ostatnio od oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały równie szybko powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje ważnym wsparciem. Ostatnie kilka, a nawet kilkanaście sesji to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie trzeba mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$.

Wykres srebra
Srebro pozostaje w ruchu bocznym, interwał D1

Cena ropy naftowej Brent odbija od linii trendu

Cena ropy naftowej dynamicznie odbiła po ostatnich silnych spadkach. Notowania Brent wróciły powyżej czerwonej linii trendu spadkowego, a następnie ruch w górę przyspieszył. Dziś za baryłkę Brent trzeba płacić blisko 30$.

Aktualnie wzrosty nieznacznie wyhamowały, niemniej trzymana jest wzrostowa linia tendencji, dlatego też niewykluczona jest dalsza zwyżka. Jeśli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku szerokiej strefy oporowej, rozciągającej się rejonach 34-36$.

Wykres ropy brent
Kurs ropy odbija od linii trendu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here