Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaTematem numer jeden na rynkach finansowych wciąż pozostaje wirus COVID-19. Niemniej w czwartek inwestorzy czekają z niecierpliwością na spotkanie OPEC oraz dane z rynku pracy w USA.  W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej, metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Inwestorzy z niecierpliwością czekają na dzisiejsze spotkanie OPEC
  • Złoto i srebro dalej w górę, XAUUSD zaatakuje tegoroczne maksima przy 1700$ za uncję?

Cena złota pozostaje w trendzie wzrostowym

Cena złota zakończyła ostatnie dwie sesje sesję pod kreską. Niemniej pomimo cofnięcia, w skali tygodnia wciąż możemy obserwować wzrosty, trend zwyżkujący również pozostaje bez zmian. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej lokalnego wsparcia przy 1644$, nie ma podstaw do myślenia o spadkach.

Jeżeli ruch w górę będzie kontynuowany w najbliższych dniach, celem dla strony kupującej wciąż jest atak na tegoroczne maksima przy poziomie 1700$ za uncję. Niemniej gdyby doszło do cofnięcia poniżej, wciąż kluczową podporą dla kupujących jest strefa przy 1555$.

Wykres złota
Złoto XAUUSD interwał D1

Cena ropy naftowej odbija od oporu przy 28$ za baryłkę

Cena ropy jest podatna w ostatnim czasie na każde doniesienia dotyczące konfliktu pomiędzy Rosją, a Arabią Saudyjską Dziś dużo powinno się wyjaśnić, spotkanie OPEC+ zaplanowane jest na godzinę 16:00, jeżeli dojdzie do wiążących ustaleń i cięcia wydobycia, kurs może strzelić w górę. W przeciwnym razie możliwe będą dalsze spadki.

Patrząc na wykres ropy technicznie, sytuacja pozostaje bez większych zmian, kluczowy pozostaje opór przy 28$ za baryłkę. Dopóki nie zostanie on wybity, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej. Warto jednak zaznaczyć, że dzisiejsze spotkanie OPEC powinny przełożyć się na większą zmienność.

Wykres ropy naftowej
Ropa naftowa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) w górę zgodnie z założeniami

Cena srebra zgodnie z założeniami kontynuuje wzrosty. Wczoraj obserwowaliśmy mniejszą zmienność i w świeca D1 w zasadzie nie wnosi zmian do zakładanego scenariusza. Aktualnie bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w górę. Najbliższy opór może stanowić mierzenie 50% Fibonacciego, które grupuje się z wcześniejszymi reakcjami ceny. Z kolei najbliższe wsparcie wynika z kolei z biegunowości mierzenia 38,2%.

Cena srebra XAGUSD
Srebro XAGUSD interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here