Naga MarketsCena złota kontynuuje w czwartek kontynuuje spadek wskutek umocnienia USDCena złota spot spadła w czwartek rano wraz z umocnieniem dolara oraz w oczekiwaniu na konkretniejsze deklaracje Joe Bidena w odniesieniu do zapowiedzianego przez niego pakietu stymulacji fiskalnej. Polityczne zamieszanie w Stanach Zjednoczonych zdaje się nie słabnąć, a Donald Trump stał się pierwszym prezydentem, który w trakcie jednej kadencji został dwukrotnie poddany impeachmentowi przez Kongres.

  • Cena złota spot w 2020 roku zyskała ponad 25%
  • Notowania kruszcu w sierpniu wyznaczyły maksima wszechczasów na 2075 dol.
  • Goldman Sachs podtrzymuje swoją prognozę, że za 3 miesiące cena złota zbliży się do 2300 dol. za uncję

Złoto tanieje przez umocnienie dolara

Stymulacja fiskalna w Stanach Zjednoczonych zapewne zostanie zwiększona, a czy tak się stanie, dowiemy się już w czwartek, gdy Joe Biden przedstawi swoją wersję pakietu ratowania gospodarki. Według zapowiedzi świeżo upieczonego prezydenta elekta, powiększeniu ulegnie przede wszystkim część związana z zasiłkami dla rodzin. Te prawdopodobnie wzrosną z 600 dol. do 2000 dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Perspektywy silniejszej stymulacji fiskalnej wypchnęły w górę dochodowość 10-letnich amerykańskich skarbowych, która przed kilkoma dniami po raz pierwszy od kilku miesięcy przekroczyła poziom 1%. Miało to przełożenie na umocnienie dolara, który w rezultacie wybił z niemal 3-letnich minimów i ta zwyżka kontynuowana jest także w skromny sposób kontynuowana w czwartek rano. Indeks dolara wzrósł o 0,04% do 90,38 pkt.

Cena złota kontynuuje w czwartek kontynuuje spadek wskutek umocnienia USD
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Cena złota spot w czwartek rano opadła o 0,17% do 1842 dol. za uncję, choć jeszcze na początku sesji sprawdziła poziomy poniżej 1830 dol. Jak do tej pory, 2021 rok przyniósł przecenę złota o około 3%.

Cena złota kontynuuje w czwartek kontynuuje spadek wskutek umocnienia USD
Notowania ceny złota spot. Źródło: tradingview.com

Wracając do sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych, wciąż urzędujący prezydent Donald Trump został poddany impeachmentowi przez Izbę Reprezentantów pod zarzutem zachęcania do rewolty. Zdaniem Kongresmenów, głowie państwa nie przystoi podburzać tłumu do wdarcia do Kapitolu w celu przerwania obrad Senatu.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Ostatecznie, o usunięciu prezydenta ze stanowiska zadecyduje Senat. To pierwszy raz w historii, gdy prezydent USA został dwukrotnie poddany impeachmentowi w trakcie jednej kadencji.

Zobacz również: Ropa naftowa ma potanieć w ciągu 3 miesięcy zdaniem Goldman Sachs

Spotkanie Rezerwy Federalnej, które zaplanowane jest na czwartek, być może uchyli rąbka tajemnicy co do planów amerykańskiego banku centralnego dotyczących przyszłych wytycznych polityki monetarnej. W środę, przedstawiciele Fed stwierdzili, że amerykańska gospodarka wzrasta obecnie w umiarkowanym stopniu w obliczu wzrostu liczby zachorowań na COVID.

Ceny złota mogą wzrosnąć, ale mamy na uwadze także scenariusz niedźwiedzi, w którym szczepionka na koronawirusa szybko i skutecznie doprowadzi do okiełznania pandemii w tym roku – stwierdził Lachlan Shaw, szef badań nad rynkiem surowcowym w National Australia Bank.

Naszą prognozę dotyczącą ceny złota w 2021 roku zobaczą państwo pod tym odnośnikiem.

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here