Naga MarketsCena złota kontynuuje spadki w czwartek. W styczniu już 3,3% w dółCena złota w czwartek rano kontynuuje krótkoterminowy trend spadkowy, który w ciągu ostatnich 6 sesji zniósł notowania w dół o około 2%. Powodów zniżki należy doszukiwać się m.in. w umocnieniu dolara, który zbliża się do wybicia miesięcznych szczytów.

  • W środę wieczorem miejsce miało wystąpienie szefa Fed, Jerome’a Powella w ramach pierwszego oficjalnego spotkania banku w tym roku
  • Z jego strony nie padły jednak żadne zdecydowane deklaracje
  • Łączna liczba przypadków COVID-19 przekroczyła już 100 mln osób

Złoto potaniało o ponad 1% w tym tygodniu

Inwestorzy na rynku metali szlachetnych liczyli na zmianę polityki Rezerwy Federalnej, jednak bank centralny nie zmienił wysokości stóp procentowych (to było spodziewane) i podtrzymał obecne tempo skupu obligacji przy tempie 120 mld dol. miesięcznie. Ten proces ma być kontynuowany do momentu aż cel inflacyjny i zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych osiągnie pożądane wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak mgliście stwierdził Jerome Powell, może zająć “trochę czasu” zanim taki warunek zostanie spełniony, co sugeruje, że Fed nie rozważa jeszcze zakończenia skupu obligacji. Perspektywa takiego obrotu spraw okazała się wsparciem dla dolara amerykańskiego i w rezultacie w sposób negatywny przełożyła się na kurs złota.

– Inwestorzy skupili się na optymistycznych częściach wypowiedzi przedstawicieli Fed na temat szczepień, które mają zapowiadać silne odbicie gospodarze w drugiej połowie tego roku – stwierdził Edward Moya, analityk OANDA.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

– Złoto nie może stanąć na nogach, dopóki odbicie dolara się nie zakończy. Trwa faza konsolidacyjna notowań złota, a scenariusz byczy powinien zostać podtrzymany, jeśli cena utrzyma się powyżej 1800 dol. przez następne kilka tygodni – dodał.

Cena złota spot w czwartek rano spada o 0,52% do 1835 dol. za uncję. Ten tydzień przyniósł jak do tej pory przecenę o 1,09%, a styczeń łącznie o 3,3%.Cena złota kontynuuje spadki w czwartek. W styczniu już 3,3% w dół

Na rynku metali szlachetnych nastroje pogarszają się także względem pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych, który jak do tej pory nie uzyskał wsparcia ze strony Republikanów. Część ekspertów twierdzi, że najwcześniejszym terminem wprowadzenia pakietu będzie połowa marca, czyli nieco później niż sądzono na fali optymizmu po zwycięstwie Bidena.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje cdr | de30 dax | notowania orlen | cena bitcoina | wiadomości kryptowaluty | kurs ropy brent |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here