Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W środę  złoto kontynuuje wędrówkę na wyższe poziomy. Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1334$, co oznacza wzrost na ponad 1%. Srebro również podąża w górę. Aktualnie jego cena wynosi 14,84$, co odpowiada wzrostom na 0,4%. Z kolei ropa WTI traci dzisiejszej sesji. Utrzymuje się negatywny sentyment, dziś są to spadki na ponad 1%.W środę za jedną baryłkę WT Zapłacimy 52,9$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) kontynuuje hossę

Cena złota z każdym kolejnym dniem znajduje się wyżej. Zgodnie z porannym przeglądem obserwujemy dalszą wędrówkę na północ. Wzrostom nie przeszkadza nawet korekta na rynku akcyjnym, dlatego też spodziewałbym się w najbliższym czasie ataku na poziom 1345$. Ewentualne zaostrzenie wojny handlowej może tylko pomoc we wzrostach. Do tegorocznych szczytów już niewiele brakuje.

Zobacz także: Lepsze dane PMI dla usług z UK. Funt (GBP) będzie się umacniał?

Wykres ceny złota XUUSD złota 5 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) coraz niżej

Cena ropy po wybiciu nowych minimów zaczęła konsolidować w wąskim zakresie. W przypadku korekty wzrostowej, najbliższym oporem jest strefa przy 54,80$, a następnie przy 56$. Tendencja jest w ostatnim czasie spadkowa, dlatego po korekcie będzie można z powrotem myśleć o pozycjach krótkich.

Wykres ceny ropy naftowej 5 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) podąża za złotem

Cena srebra wyraźnie koryguje ostatnie spadki. Kurs zbliżą się do kluczowego oporu przy  14,95$. Miejsce wynika z górnego ograniczenia układu 1:1 oraz klasycznej strefy wsparcia/oporu. Dopiero jej pokonanie zmieni tendencję na wzrostową, jak na razie ruch w górę, który obserwujemy, jest jedynie korektą ostatnich spadków. Wsparciem pozostaje strefa przy 14,56$,

Wykres ceny srebra 5 czerwca 2019

 

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here