Naga MarketsSztabki złota Cena złotaW ostatnich dniach zmienność na rynku złota wyraźnie spadła, cena konsoliduje w okolicach okrągłego poziomu 1500$ przed dzisiejszą decyzją Fed w sprawie stóp procentowych. Dziś wieczorem inwestorzy dowiedzą się jaka będzie dalsza ścieżka polityki monetarnej Fed. 


Cena złota w konsolidacji przed decyzją Fed

Na dzisiejszym posiedzeniu oczekuje się obniżki o 25 punktów bazowych. Jak oczekuje Citigroup, stawki w USA będą w dalszym ciągu obniżane, co będzie wspierało wzrosty na złocie. Trzeba także pamiętać, że jutro kolejne banki centralne zdecydują o poziomie stóp procentowych. W czwartek poznamy decyzję Banku Anglii, Banku Japonii i Szwajcarskiego Banku Narodowego.

Jak powiedział Benjamin Lu, analityk w Phillip Futures w Singapurze: „Oczekiwania rynkowe są nadal przesunięte w kierunku obniżenia kosztów finansowania zewnętrznego w USA w związku z przedłużającym się osłabieniem inwestycji biznesowych i danych produkcyjnych”, „Niepewność w globalnym handlu, zwiększone napięcia geopolityczne oraz stłumiony globalny wzrost wzmocnią atrakcyjność kruszców”.
„Każda wzmianka o podwyższonym globalnym ryzyku może sprawić, że ceny złota znajdą dalsze wsparcie”, możemy przeczytać w notatce Australia & New Zealand Banking Group Ltd. Oczekuje się, że prezes Jerome Powell „podkreśli, że Fed zrobi wszystko, co w jego mocy, aby utrzymać ekspansję” .

Złoto na wykresie

Patrząc na sytuację techniczną na wykresie widać, że zmienność wyraźnie zmalała. W ostatnim czasie pojawiły się jednak sygnały mogące sugerować większą korektę. Biorąc pod uwagę interwał H4 i ostatni impuls wzrostowy, doszło do wybicia dołem układu 1:1, co może zwiastować spadki. Niemniej aby mówić o potwierdzeniu kierunku południowego, kurs musiałby wybić dołem strefę wsparcia przy 1483$. Jeśli chodzi natomiast o opory, biegunowość wybitego wcześniej układu geometrycznego powinno być pierwszym miejscem gdzie mogą pojawiać się sprzedający (1503$), niemniej ważniejszym miejscem powinna być strefa przy 1518$, gdzie wypada poziom sekwencji.

Kurs złota XAUUSD
Złoto interwał H4


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here