Cena złota jednak w dół po informacji o nowej szczepionce od Moderna Inc.

Kurs złota spot poniżej 1890 dol. we wtorek rano

Naga MarketsCena złota jednak w dół po informacji o nowej szczepionce od Moderna Inc.Cena złota spot we wtorek rano nieznacznie spada w obliczu słabnącego popytu na aktywa safe-haven z uwagi na pozytywne informacje o progresie prac nad szczepionką na koronawirusa opublikowane w poniedziałek przez Moderna Inc.

  • Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Łączna liczba przypadków COVID-19 to już niemal 55,39 mln
  • Nadzieje na szybszą odbudowę gospodarczą związane ze szczepionką mogą spowodować odejście inwestorów w kierunku aktywów risk-on
  • Od początku roku cena złota wzrosła o ponad 24%

Złoto nieznacznie spada we wtorek rano

Cena złota spot w poniedziałek rano opada o zaledwie 0,11% do 1886,70 dol. za uncję na fali słabnącego pesymizmu dotyczącego rozwoju pandemii po ogłoszeniu przez Moderna Inc. sporych postępów w opracowaniu szczepionki na COVID-19. Wiadomość została błyskawicznie przyjęta falą euforii wywołując przeniesienie części kapitału z rynku metali szlachetnych do bardziej ryzykownych rynków akcyjnych.

Cena złota jednak w dół po informacji o nowej szczepionce od Moderna Inc.
Notowania ceny złota. Źródło: tradingview.com

Entuzjazm zgasł jednak w zaledwie kilka godzin, a jeszcze w poniedziałek wieczorem złoto podrożało do poziomów sprzed ogłoszenia informacji, czyli do okolic 1890 dol. za uncję.

Testowa wersja szczepionki zaprezentowana przez Moderna Inc. wypadła nieco lepiej niż przedstawiona przed tygodniem wersja Pfizer Inc. Skuteczność środka w ochronie przed zakażeniem COVID-19 wynosi aż 94,5%, jednak należy zaznaczyć, że wynik ten oparty jest na okrojonej grupie badanych.

fpmarkets

Istotne jest także, że nową szczepionkę można przetrzymywać w mniej rygorystycznych warunkach. Testy wykazały, że przechowywanie w temperaturze -20 stopni Celsjusza zapewnia trwałość środka przez ponad pół roku. Natomiast, zwykłe zamrażarki mogą umożliwić przydatność do użytku przez 30 dni. To znacznie lepiej niż rygorystyczne warunki jak wymaga obecne wersja szczepionki Pfizera: -70 stopni Celsjusza.

– Optymizm związany ze szczepionką na COVID-19 osłabił popyt na metale szlachetne – stwierdził Han tan, analityk FXTM.

– Choć przewaga demokratycznej polityki w Senacie może spowodować większą kwotę pakietu stymulacji fiskalnej w USA, perspektywa odbudowy amerykańskiej gospodarki na fali wieści o szczepionce może wzmocnić dolara i zepchnąć złoto w dół do poziomów poniżej 1850 do. – dodał Han Tan z FXTM.

Zobacz również: Ponad 300 niemieckich banków nałożyło ujemne oprocentowanie kont bankowych

Pozytywnie o kolejnych wieściach na temat szczepionek wypowiedzieli się przedstawiciele Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych:

– Pomyślne testy dwóch kandydatów na szczepionkę zwiększyło szansę na szybszą niż spodziewaną odbudowę amerykańskiej gospodarki – stwierdził wiceprzewodniczący Fed, Richard Clarida.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here