Cena złota i srebra w konsolidacji, a ropa naftowa z szansą na wzrosty?
Cena ropy, złota i srebra

Doniesienia dotyczące pozytywnych rezultatów badań nad szczepionką na koronawirusa od Pfizera, czy Moderny, doprowadziły do pojawienia się większych ruchów na rynku metali szlachetnych, czy ropy naftowej. Niemniej wczorajsza sesja przyniosła konsolidację i brak zdecydowanego kierunku. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Forex Club

Cena złota (XAU/USD)

Po doniesieniach od firmy Pfizer, notowania złota zanurkowały. Wyprzedaż wyhamowała jednak na wysokości wsparcia przy poziomie 1850$, która pozostaje kluczową podporą dla kupujących w średnim terminie. Jeśli chodzi z kolei o krótszy horyzont inwestycyjny, ważne są dwa poziomy. Opór znajduje się przy 1896$, gdzie znajduje się górne ograniczenie korekty prostej 1:1, z kolei wsparcie wypada przy 1865,1$ i również wynika z układu geometrycznego, tym razem na korekcie pędzącej 1:1. 

wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Informacje o pozytywnych rezultatach badań nad szczepionką wspierały w ostatnim czasie wzrosty na rynku ropy naftowej. Patrząc na wykres WTI, kurs wyszedł nawet powyżej bariery oporowej przy 41,5$, po czym mogliśmy obserwować korektę spadkową. Przecena wyhamowała w rejonach poziomu 40,70$, który pozostaje kluczowy (dolne ograniczenie układu 1:1. Zgodnie z założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się powyżej – istnieje szasną na wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej. W przeciwnym razie, powrót poniżej – może oznaczać pogłębienie przeceny w kierunku 39,2$. Aktualnie notowania konsolidują na wysokości strefy oporowej przy 41,5$.

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Niezdecydowanie na rynku akcji i hossa na rynku Bitcoina

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania utrzymują się w środku szerokiej konsolidacji. Aktualnie obserwujemy kolejny atak na dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1, gdzie w poniedziałek pojawili się kupujący. Niemniej zmienność jest ograniczone i niewykluczone, że w najbliższych dniach dominować będzie trend horyzontalny. W średnim terminie inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Wsparcie znajduje się przy 26,00$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów. 

wykres srebra
Srebro interwał H4
Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here