Cena złota i srebra w górę, rośnie także cena ropy WTI w piątek 9 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji, jak i w godzinach nocnych mogliśmy obserwować wyraźne wzrosty na rynku złota. Zyskało także srebro i ropa naftowa. Omawiane więc w poprzedniej analizie scenariusze wypełniły się. Czego oczekiwać po ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu? Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Spadki na złocie wyhamowały na wysokości wyznaczonej wcześniej strefy wsparcia przy 1875$, gdzie znajdował się współczynnik 61,8% ostatniej fali wzrostowej oraz wcześniejsza linia szyi dla układu podwójnego dna. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami poziom ten zdołał powstrzymać przecenę i aktualnie złoto jest notowane w rejonach kluczowego oporu, 35$ wyżej. Ważnym oporem pozostają okolice poziomu 1915$, gdzie wypada górne ograniczenie szerokiego układu 1:1. Niemniej warto mieć na uwadze, że kolejny test przemawia za wybiciem górą.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Funt napiera na opór 1,30 USD, czy dojdzie do wybicia?

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI bardzo szybko podniosły się po spadkach, które były spowodowana ostatnim tweetem Donalda Trumpa. Zgodnie z wczorajszą analizą, wzrosty na WTI są kontynuowane. Doszło także do wybicia oporu przy 40,40$, co potwierdza scenariusz wzrostowy w kierunku 41,6$.

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Ostatnie spadki na srebrze wyhamowały na wysokości kluczowego wsparciem przy poziomie 23,3$. Z kolei dziś o poranku obserwujemy test strefy oporowej przy 24,40$. W przypadku wybicia góra, ruch może przyspieszyć, z racji faktu iż miejsce to było testowane już dwukrotnie. Wtedy też kolejnym celem dla kupujących będzie atak na linię trendu poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach.

Wykres Srebra

srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here