Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaTydzień na rynku surowcowym rozpoczyna się od korekty na rynku metali szlachetnych. Złoto i srebro korygują ostatnie silne wzrosty, a to za sprawą odbicia na rynku akcyjnym. Inwestorzy kierują swój kapitał w stronę bardziej ryzykownych aktywów. Jeśli chodzi o ropę naftową, to za baryłkę WTI zapłacimy w poniedziałek 55,2$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota wraca do wzrostów

Cena złota od dłuższego czasu porusza się w trendzie wzrostowym i jak na razie nie widać tutaj silniejszych sygnałów do odwrócenia tendencji. W ostatnim czasie broniony jest lokalny układ 1:1, który obowiązuje na fali wzrostowej, trwającej od początku lipca. Tak długo jak strefa przy poziomie 1480$ będzie broniona, nie ma mowy o większych spadkach. Co prawda ostatnia nieudana próba wybicia szczytów może zakończyć się korektą spadkową, niemniej to za mało, aby mówić o odwróceniu całej tendencji. Scenariusz jest więc korekcyjny, ale główny trend pozostaje wzrostowy.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy wraca do wsparcia (OIL WTI)

Cena ropy broni kluczowej strefy przy poziomie 54,7$, która w ostatnim czasie działała zarówno jako wsparcie i opór. Cena po raz kolejny odbija od strefy zaznaczonej kolorem zielonym, dlatego niewykluczone są dalsze wzrosty. Dopiero wybicie dołem mogłoby doprowadzić do większej przeceny i ponownego ruchu w kierunku 51$. Niemniej dopóki cena znajduje się powyżej, możliwe są wzrosty nawet do 58,8$, gdzie znajduje się szczyt z ostatniej sesji lipca, a także mierzenie 78,6% Fibonacciego.

Wykres ropy naftowej
Ropa interwał H4

Zobacz także: Kurs franka oscyluje przy poziomie 4 złotych, CHFPLN w trendzie wzrostowym

Cena srebra (XAG/USD) z szansą na nowe szczyty

Cena srebra podobnie jak złota, koryguje ostanie wzrosty. Aktualnie rybek odbija od ważnej strefy oporowej przy 17,25$. Tym samym możliwe jest ponowne zejście po poziomu 16,6$, gdzie znajduje się kluczowe wsparcie. Poziom ten był bardzo dynamicznie broniony w ubiegłym tygodniu. Dopiero jego przełamanie może doprowadzić do większych spadków. Główny trend na rynku srebra pozostaje wzrosty, mimo, że istnieje ryzyko wykonania korekty.

Wykres srebra
Srebro H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here