Cena złota i srebra pod presją sprzędujących, ropa naftowa pod kreską 23 września
Cena ropy, złota i srebra

Przed nami kolejna sesja handlowa na rynku surowcowym w tym tygodniu. Po weekendzie obserwujemy podwyższoną zmienność. Spore ruchy widać nie tylko na złocie, czy srebrze, które mocno tracą w ostatnich dniach, ale także na ropie naftowej. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Od początku tygodnia możemy obserwować przecenę na rynku złota. Podczas poniedziałkowej sesji cena złota zanurkowała, a przecena jest kontynuowana również dziś o poranku. Patrząc na wykres H4, doszło do wybicia kluczowej strefy wsparcia przy 1910$. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo, jak kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Celem dla podaży może być aktualnie nawet poziom 1864$, gdzie znajdują się sierpniowe dołki.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Zobacz także: Złoto pod presją sprzedających, cena wybija dołem z formacji trójkąta

Cena ropy (OIL WTI)

Przed weekendem mogliśmy obserwować dynamiczne wzrosty na notowaniach ropy WTI, które jednak zostały szybko stłamszone. Ostatnie spadki były na tyle silne, że w poniedziałek doszło do wybicia dołem wsparcia wynikającego z układu 1:1 przy 39,92$, który wczoraj stanowił skuteczny opór. Pomimo wielu prób wybicia góra, notowania nie zdołały wyjść powyżej, przez co scenariusz spadkowy obowiązuje. Najbliższym celem dla sprzedających powinna być strefa przy 38,55$.

Wykres ropy naftowej
Ropa naftowa WTI interwał H4
Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra, podobnie jak złota, również znajduje się pod presją sprzedających. Wczoraj na rym metalu szlachetnym obserwowaliśmy  sporą przecenę. Patrząc technicznie na wykres H4, po wybiciu strefy wsparcia przy okrągłym poziomie 26$, wyprzedaż przybrała na sile. Jeśli obecne negatywne nastroje nie ulegną zmianie (a nic na to nie wskazuje), istnieje spora szansa na atak wsparcia przy 22,85$.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here