Cena złota i srebra pod kreską w środę, ropa naftowa bez większych zmian 9 grudnia 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

W środę o poranku możemy obserwować cofnięcie na rynku metali szlachetnych, które korygują wzrosty z ostatnich dwóch sesji. Z kolei na ropie naftowej nie widać większych ruchów, notowania oscylują w rejonach poziomu wczorajszego zamknięcia sesji. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

W środę o poranku notowania złota znajdują się pod kreską. Niemniej patrząc na interwał H4, należy zauważyć że kurs wybił kluczową strefę oporu przy 1850$, która aktualnie powinna stanowić kluczowe wsparcie. Miejsce to jest także wzmocnione przez lokalny układ 1:1, przez co powinno być ono bronione przez kupujących. Odbicie się w tym miejscu może doprowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej nie widać większej zmienności o poranku. Notowania w ostatnim czasie odbiły się od mierzenia 127,2% Fibonacciego, przez co istnieje ryzyko wystąpienia korekty spadkowej. Aktualnie najbliższym wsparciem jest dolne ograniczenie układu 1:1, a następnie strefa przy 43,7$. Dopóki notowania znajdują się powyżej, główna tendencja jest wzrostowa.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Byki nie odpuszczają, DAX otworzy się luką wzrostową?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając z kole na rynek srebra na interwale H4, notowania utrzymują się w środku szerokiej konsolidacji. Dziś o poranku, podobnie jak na złocie, obserwujemy spadki. Niemniej sytuacja nie jest do końca jasna. Aktualnie najlepiej jest zaczekać na test strefy wsparcia przy 23,3$, bądź oporu przy 25,0$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here