Cena złota i srebra mocno w górę, ropa naftowa w korekcie
Cena ropy, złota i srebra

Początek nowego tygodnia przynosi solidne wzrosty na rynku metali szlachetnych, a także niewielkie cofnięcie na ropie naftowej. Złoto pokonało kluczową strefę oporową przy 1850$, co może zapowiadać dalszą zwyżkę. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota odrabiają ostatnią przecenę. Podczas wczorajszej sesji kurs wrócił powyżej kluczowej strefy oporowej przy 1850$, co przemawia za dalszym ruchem na północ. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania będą się utrzymywać powyżej – bazowym scenariuszem są wzrosty w kierunku 1890$. Miejsce to wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz mierzenia 61,8% Fibonacciego. 

wykres srebra
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej możemy obserwować lokalną korektę spadkową. Patrząc na interwał D1, główny trend pozostaje wzrostowy, jednak sprzedający pojawili się na wysokości mierzenia 127,2% Fibonacciego, co może przemawiać za pogłębieniem przeceny. Niemniej aby myśleć o większej przecenie, kurs musiałby w pierwszej kolejności wybić układ 1:1, a następnie strefę przy 43,7$, która pozostaje istotnym wsparciem.

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Zawirowania na kursie funta, GBP/USD odbija od kluczowej strefy oporu przy 1,35

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, również obserwujemy solidne wzrosty, podobnie jak na złocie. Po tym jak notowania z dużą dynamiką wróciły powyżej strefy przy 23,3$, należy oczekiwać dalszego ruchu w górę. Aktualnie najbliższy opór powinny stanowić okolice 25$, gdzie znajduje się mierzenie 78,6% Fibonacciego oraz wcześniejsze reakcje cenowe. 

Wykres złota
Strebo interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here