Złoto i srebro mocno w górę, ropa naftowa także na plusie 3 grudnia 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Pomimo, że ten tydzień rozpoczął się od kontynuacji spadków na rynku metali szlachetnych, tak w ostatnich 2 dniach mogliśmy obserwować dynamiczne odreagowanie, złoto i srebro ruszyły mocno w górę. Z kolei na ropie naftowej utrzymuje się tendencja wzrostowa.  Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota znalazły się pod presją sprzedających w ubiegłym tygodniu. Po weekendzie również mogliśmy obserwować spadki, jednak od wtorku to kupujący mają przewagę na rynku. Patrząc na interwał H4, doszło do pokonania górnego ograniczenia szerokiego układu 1:1, przez co istnieje szansa na atak strefy oporowej przy 1850$. Obszar zaznaczony kolorem fioletowym pozostaje kluczowy w średnim terminie. W przypadku odbicia się od niego, może dojść do wygenerowania kolejnego impulsu spadkowego. Jeżeli jednak kupujący zdołają go przeforsować, wzrosty mogą przybrać na sile. 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

W ostatnim czasie możemy obserwować wzrosty na rynku ropy naftowej. Patrząc na wykres WTI, doszło do obrony wsparcia wypadającego w rejonach 41,7$, co świadczy o utrzymaniu tendencji zwyżkującej. Dopóki notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch w górę. 

Wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara przyspiesza wzrosty, EURUSD powyżej 1,21 USD

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania utrzymują się w środku szerokiej konsolidacji. Aktualnie obserwujemy kolejny atak na dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1, gdzie w poniedziałek pojawili się kupujący. Niemniej zmienność jest ograniczone i niewykluczone, że w najbliższych dniach dominować będzie trend horyzontalny. W średnim terminie inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Wsparcie znajduje się przy 26,00$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here