Naga Marketssztabki złotra i srebraWczoraj podczas nadzwyczajnego zebrania Fed zdecydował się na cięcia stóp procentowych, czego nie spodziewał się rynek. W konsekwencji tego posunięcia mogliśmy obserwować ponad przeciętną zmienność na rynku akcji, dolarze,a także na złocie, czy srebrze. Metale szlachetne wstrzeliły w górę.


Metale szlachetne w górę po nadzwyczajnej decyzji Fed

Wczorajsza sesja była zdominowana przez decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Pomimo, że rynki spodziewały się cięcia na najbliższym posiedzeniu, tak raczej nikt nie przypuszczał, że decyzja nastąpiła nagle i niezapowiedzianie. Naturalną reakcją w przypadku rynku metali szlachetnych jest ruch w górę. Ponadto warto dodać, że rynek spodziewa się kolejnych cięć, co ma związek z paniką wywołaną szerzeniem się koronawirusa na świecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak powiedział Chris Weston, główny analityk w Pepperstone Group, “działania banku centralnego wspomagają aprecjację złota”.

ETF oparte na złocie odnotowały we wtorek zwiększony napływ kapitału, a ich łączna wartość wzrosła do rekordowego poziomu. Według wstępnego zestawienia sporządzonego przez Bloomberg News, napływ wyniósł 15,6 tony, najwięcej od połowy stycznia.

Zobacz także: Kurs euro do dolara powyżej 1,12 USD po zaskakującej decyzji Fed

Cena złota na wykresie

Patrząc na wykres złota na interwale H1, można zauważyć, że po zeszłotygodniowej przecenie właściwie nie ma już śladu. Tuż po wczorajszym cięciu stóp procentowych przez Fed, notowania wystrzeliły w górę przełamując zniesienia 38,2%, 50% oraz 61,8%. Aktualnie jako kluczowe wsparcie należy traktować strefę przy 1636$, gdzie znajduje się jedno z pokonanych wcześniej mierzeń oraz wcześniejsze reakcje cenowe. poziom jest dodatkowo wzmocniony przez dolne ograniczenie układu Overbalance.

Dopóki notowania znajdują się powyżej, zgodnie z metodologią należy oczekiwać ataku na strefę oporową przy 1660$, gdzie znajduje się współczynnik 78,6% oraz poziom luki z 24 lutego, jak i wcześniejsze lokalne maksima. Wybicie strefy zaznaczonej kolorem fioletowym powinno z kolei doprowadzić do przyspieszenia wzrostu i ruchu nawet w kierunku tegorocznych maksimów.

Wykres ceny złota
Złoto interwał H1

Zobacz także: OECD obniża szacunki światowego PKB. Spadek o 0,5 p.p. przez koronawirusaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here