Cena złota i srebra mocno w dół, ropa także pod presją sprzedających. Czwartek 29 października
Cena ropy, złota i srebra

W środę mogliśmy obserwować wyraźne cofnięcie na rynku metali szlachetnych, a także na ropie naftowej. Srebro straciło wczoraj niemal 5%, a solidne spadki widać było także na złocie i ropie naftowej. Panika jaką widzieliśmy do tej pory na rynku akcji, przeniosła się także na inne instrumenty. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować solidne spadki na rynku złota, co należy tłumaczyć paniką związaną z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa na świecie.  Patrząc na wykres H4 technicznie, notowania dotarły jednak do ważnego wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja kupujących (1875$). Jeśli ruch zostanie utrzymany, istnieje szansa na atak oporu wynikającego z lokalnego układu 1:1 przy 1888$. Kolejny opór wypada przy 1895$.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Czy to już panika? Metale szlachetne i indeksy mocno w dół!

Cena ropy (OIL WTI)

Sytuacja techniczna na ropie WTI wygląda kiepsko. Po tym jak doszło do złamania poziomu 38,35$, spadki przybrały na sile. Aktualnie trzeba wziąć pod uwagę dwie strefy wsparcia. Pierwsza znajduje się dość blisko – przy 36,8$, a druga przy 36,2$. Jeżeli pojawi się tutaj popyt, będzie to pretekst do wykonania korekty wzrostowej. W przeciwnym razie, wybicie dołem, może doprowadzić do mocniejszej przeceny.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Wczoraj srebro przeceniło się niemal 5%! Patrząc technicznie na wykres, notowania dotarły do kluczowej trefy wsparcia, gdzie pojawili się kupujący. Na interwale H4 widać, że spadki wyhamowały na wysokości horyzontalnej strefy wsparcia przy 23,25$, która wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz punktu D potencjalnej korekty prostej ABC. Jeżeli poziom zostanie utrzymany, istnieje szansa na ruch w kierunku  24,45$. W przeciwnym razie, wybicie wsparcia dołem, może doprowadzić do pogłębienia przeceny w kierunku 22,5$, a nawet 21,7$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here