Cena złota i srebra mocno w dół, ropa praca poniżej 40$ 7 października 2020 roku
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować podwyższoną zmienność, szczególnie pod koniec dnia, kiedy uaktywnił się Donald Trump. Prezydent USA zerwał negocjacje w sprawie pakietu pomocowego, co negatywnie odbiło się na indeksach giełdowych a także cenach metali szlachetnych czy ropy naftowej. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota po trzecim z rzędu teście odbiła się od strefy oporowej przy 1915$, która wynikała z górnego ograniczenia układu 1:1, oraz wcześniejszych reakcji cenowych. W ostatniej analizie pisaliśmy, że dopóki nie dojdzie do wybicia, należy oczekiwać dalszych spadków. Scenariusz zrealizował się. Aktualnie notowania odbijają również na wysokości wyznaczonej wcześniej strefy wsparcia przy 1875$, gdzie wypada współczynnik 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Miejsce to powinno stanowić kluczową podporę popytową na dzisiejszej sesji.

Wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Trump zrywa negocjacje, indeksy nurkują, Nasdaq 1,5 proc w dół

Cena ropy (OIL WTI)

Notowania ropy WTI traciły wyraźnie  w ubiegłym tygodniu, jednak po weekendzie obserwujemy kompletnie odwrotną sytuację. Patrząc technicznie realizuje się szeroki układ XABCD. Wczorajsza sesja wyglądała bardzo dobrze, dopóki nie rewelacje od Donalda Turmpa, po których cena wróciła poniżej 40$. Aktualnie jako najbliższy opór należy traktować strefę przy 40,30$, z kolei wsparcie wypada przy 38,90$.

wykres ropy
Roba WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Srebro również zakończyło wczorajszą pod kreską. Patrząc na wykres H4, kluczowym wsparciem pozostają okolice poziomu 23,3$, gdzie pod koniec dnia pojawili się kupujący. Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane nie powinno już dojść do ustanawiania lokalnych dołków, ponieważ rodzi to ryzyko przyspieszenia spadków. Z koeli najbliższy opór znajduje się przy 24,4$.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here