Cena złota i srebra mocno w dół, ropa na popandemicznych szczytach
Cena ropy, złota i srebra

Wczorajsze lepsze wskaźniki PMI z USA okazały się pretekstem do większej zmienność na rynku metali szlachetnych. Po godzinie 15:45 złoto i srebro zanurkowały. Z kolei notowani ropy powoli kontynuowały zwyżkę i znalazły się na najwyższych popandemicznych szczytach. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Po wczorajszych danych ze Stanów Zjednoczonych mogliśmy obserwować potężną zmienność na rynku złota. Wyprzedaż przyspieszyła po wybiciu poziomu 1850$, który stanowił w ostatnim czasie ważne wsparcie. Patrząc na interwał D1, notowania dodarły jednak do szerokiej geometrii 1:1. Niewykluczone więc, że poziom 1821$ będzie broniony przez kupujących.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Cena ropy (OIL WTI)

W ostatnim czasie możemy obserwować systematyczne wzrosty na rynku ropy naftowej. Patrząc na wykres WTI, kurs znajduje się właśnie na najwyższych szczytach po przecenie wywołanej pandemią koronawirusa. Inwestorzy liczą więc na to, że szczepionka na koronawirusa doprowadzi do wyjścia z pandemii i ożywienia popytu na surowiec. Jeśli notowania zdołają pokonać opór przy 43,7$, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. 

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Bitcoin zaatakuje historyczne maksima jeszcze w tym roku?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania również znalazły się wczoraj po presją sprzedających. Spadki nie było moze tak silne jak na złocie, niemniej świeca dzienna również zakończyła się podażowo. Aktualnie widzimy jednak, że notowania dotarły do wsparcia wynikającego z w wcześniejszych reakcji cenowych przy 23,30$. Z kolei w długim terminie inwestorzy powinni się skupić na dwóch strefach. Opór znajduje się przy 26,00$, a wsparcie przy 21,7$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może być sygnałem do większych ruchów.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMieszana sesja na rynku akcji
Następny artykułWIG20 z dobrą passą na tle zachodnich indeksów zachodnich
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here