sztabki złotra i srebraPomimo, że w ostatnim czasie sporo działo się na ropie naftowej, to rynek metali szlachetnych przykuwa uwagę inwestorów w pierwszy dzień nowego tygodnia. Podczas gdy notowania ropy zniżkują dziś nieco ponad 1%, złoto notuje -1,7% a srebro traci ponad 3%! Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota i formacja odwrócenia trendu (XAUUSD)

Cena złota próbuje wybić dołem linię szyi formacji głowy z ramionami. Jeżeli dzisiejsza sesja zakończy się na aktualnym poziomie, bądź niżej, zostanie wygenerowany sygnał z klasycznej analizy technicznej. Formacja RGR zwiastuje odwrócenie trendu, dlatego może nas czekać większa przecena. Po przełamaniu strefy linii szyi, kurs może kierować się na zniesienie 38,2% Fibonacciego, które wynika z pomiaru ostatniej fali wzrostowej.

Wykres złota
Złoto interwał D1

Cena srebra wybija Overbalance (Silver)

Cena srebra przy kolejnym teście wsparcia, wybija dołem strefę przy poziomie 17,65$, która wynikła z mierzenia 38,2% oraz dolnego ograniczenia struktury Overbalance. Zgodnie z metodologią jest to więc sygnał zmiany tendencji. Najbliższe wsparcie znajduje się dość blisko, cena zbliżą się do współczynnika 50% ostatniej fali spadkowej. Jeśli zostanie on pokonany, ruch w dół może przybrać na sile i sięgnąć nawet strefy przy poziomie 16,25$.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Cena ropy domknęła lukę (OIL WTI)

Cena ropy w niespełna dwa tygodnie zdołała domknąć ostatnią gigantyczną lukę wzrostową, która była spowodowana atakiem na rafinerię w Arabii Saudyjskiej. Patrząc na interwał H1 przeważa strona podażowa. Co prawda strefa przy poziomie 54,90$ stanowi jak na razie podporę dla kupujących, niemniej dopóki spadkowy Overbalance “trzyma” kurs, obowiązuje tendencja spadkowa. Każdy kolejny test wspomnianego poziomu 54,90$ zwiększa ryzyko wybicia dołem. O wzrostach można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny powyżej poziomu 56,70$.

Wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here