Cena złota i srebra kontynuuje spadki. Ropa naftowa powyżej wsparcia 19 listopada
Cena ropy, złota i srebra

Złoto i srebro mają wyraźny problem z odbiciem po ostatniej silnej przecenie wywołanej doniesieniami dotyczącymi pozytywnych rezultatów badań nad szczepionką na koronawirusa od Pfizera, czy Moderny. Z kolei ropa naftowa utrzymuje się względnie wysoko. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Po doniesieniach z 9 listopada od firmy Pfizer, notowania złota zanurkowały. Wyprzedaż zatrzymała się na wysokości wsparcia przy poziomie 1850$, która pozostaje kluczową podporą dla kupujących w średnim terminie. Niemniej jak widać po poniższym wykresie, sentyment wciąż jest spadkowy. W ostatnich dniach doszło do wyrysowania korekty prostej (czerwony zygzag), po czym przecena jest kontynuowana. Aktualnie istnieje więc szasna na atak wspominanego poziomu 1850$. 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej utrzymują się w ostatnim czasie dobre nastroje, co ma związek z nadziejami na ożywienie popytu na ten surowiec. Patrząc na wykres WTI, kurs zdołał wyjść wczoraj powyżej bariery oporowej przy 41,5$, a aktualnie testowana jest on od drugiej strony. Jeżeli kupujący zdołają utrzymać kurs powyżej, należy oczekiwać kontynuacji wzrostów. W przeciwnym razie, niewykluczony będzie kolejny test poziomu 40,70$.

wykres ropy naftowej
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Indeksy giełdowe złapały zadyszkę, czas na korektę?

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, notowania znajdują się w środku szerokiej konsolidacji. Niemniej warto zaważyć, że lokalnie doszło do wybicia dolnego ograniczenia układu 1:1 (przerywane prostokąty), które w ostatnich dniach było bronione. W związku z tym, istnieje duże prawdopodobieństwo ataku na wsparcie przy 23,30$. Oporem w długim terminie pozostaje z kolei strefa przy 26,00$. 

wykres srebra
Srebro interwal H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here