Naga MarketsCena złota i kurs jena w górę we wtorek. Dolar AUD traci najsilniej na ForexNa sesji azjatyckiej widać wzrost awersji do ryzyka. Spadają regionalne indeksy, zyskuje jen, drożeje złoto. Taki obraz rynku przepisuje się rozprzestrzenianiu się śmiertelnego wirusa w Chinach, który uśmiercił już cztery osoby i zaraził personel medyczny.
  • AUD/USD schodzi 0,25 proc. podobnie USD/JPY. To dwa największe ruchy na sesji azjatyckiej w przestrzeni G-10. EUR/USD jest tuż pod 1,11 a GBP/USD cofa się w kierunku 1,30.
  • Bank Japonii utrzymał stopy bez zmian i delikatnie z (0,7 do 0,9 proc.) podniósł prognozy wzrostu na 2020 rok.
  • Agencja Moody’s obniżyła rating Hong Kongu, co przekłada się na słabe zachowanie tamtejszego rynku akcji. Hang Sen zniżkuje 2,5 proc. Shanghai Composite i Nikkei 225 są około 1 proc. pod kreską. Futures na S&P500 na około 20 punktów cofnął się od szczytów wszechczasów i jest przy 3310 pkt. Kontrakt na DAX spada 0,6 proc. i schodzi pod ważny poziom 13500 pkt.
  • Ropa naftowa tanieje dziś 1 proc. – ponownie zaognienie sytuacji geopolitycznej szybko przesłaniane jest przez bardzo wysoki poziom zapasów surowca. Baryłka WTI jest wyceniana na 58,10 USD. Słabsze nastroje na rynkach podtrzymują popyt na złoto. Uncja jest wyceniana 1565 USD.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here