Naga MarketsCena złota, FTSE 100 i akcje Coca-Cola: trading mobilny Capital.comNegatywne informacje na temat światowej sytuacji gospodarczej oraz rozwój pandemii napędzają ceny złota, które przebiły 1800 dol. i zmierzają w silnym trendzie do sprawdzenia maksimów notowań. W dobie pandemii warto spojrzeć także na defensywne spółki value, takie jak Coca-Cola, które pomimo spadku dochodów radzą sobie nieźle. Ciekawym rynkiem okazuje się także brytyjska giełda, którą prawdopodobnie czeka wybicie w górę.

Poniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

Te artykuły również Cię zainteresują
  • W analizie przyglądamy się sytuacji technicznej na wykresie kursu akcji Coca-Coli, ceny złota oraz brytyjskiego indeksu FTSE 100.
  • Notowania złota przebiły poziom 1800 dol. i obecnie osiągnęły cenę 1812 dol. za uncję.
  • Brytyjski rynek mimo silnego odbicia od dna marcowego krachu, ma jeszcze potencjał do kontynuacji wzrostów.

Coca-Cola

Ciekawa sytuacja ma miejsce na notowaniach The Coca-Cola Company. Globalny producent napojów zwiastował w swoich oświadczeniach spodziewanie się słabego kwartału, a analitycy przewidują nawet 27% spadek przychodów rdr w II kw. 2020 r. Mimo, że okres od kwietnia do czerwca może okazać się najgorszym kwartałem w historii spółki, to te prognozy są prawdopodobnie już wliczone w cenę.

Tymczasem z punktu widzenia analizy technicznej, wykres kursu akcji Coca-Coli daje nam kilka ciekawych informacji. Przede wszystkim, nastąpiło wyjście powyżej 50-dniowej średniej. Wskaźnik MACD daje wzrostowy sygnał wykazując przebicie linii sygnałowej od dołu do góry.

Kurs prawdopodobnie sprawdzi miejscowy poziom oporu na 48 dol. W przypadku jego przebicia, prawdopodobnie nastąpi wyjście nawet do 50 dol. za akcję.

Wszystko okaże się jednak tak naprawdę we środę wraz z publikacją raportu spółki za II kw. 2020 r.

Cena złota przebija 1800 dol. i zmierza w kierunku nowych szczytów

Cena złota zrealizowała nasze prognozy sprzed 2 tygodni, gdy zapowiadaliśmy wzrost notowań kruszcu powyżej 1800 dol.

W perspektywie średnioterminowej złoto zmierza w kierunku sprawdzenia nowych szczytów powyżej poprzedniego rekordu notowań na 1920,30 dol. za uncję z września 2011 roku.

Wzrost ceny złota napędzają rynkowe sentymenty, przede wszystkim te związane z rozwojem pandemii. Uwagę przyciąga szczególnie zwiększona liczba nowych dziennych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, która w lipcu znacząco wzrosła. Na ten moment w USA jest to już 65 tys. nowych przypadków dziennie, podczas gdy na początku czerwca było to jedynie 20 tys.

Analitycy Citigroup przewidują, że złoto osiągnie nowe maksima w przeciągu 6-9 miesięcy.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

FTSE 100 – prawdopodobne wybicie

Pomimo wybicia z marcowego krachu z poziomu 4800 pkt. na obecne okolice 6270 pkt., brytyjski FTSE 100 w ostatnich 4 miesiącach radził sobie gorzej niż amerykańskie czy niemieckie indeksy, a nawet niż polski WIG.

Spoglądając na wykres FTSE 100, widzimy, że indeks szykuje się do sprawdzenia miejscowego szczytu osiągniętego na początku czerwca na 6484,30 pkt. Sygnałem wzrostowym jest w tym przypadku MACD, w którym nastąpiło przebicie od dołu do góry linii sygnałowej. Potwierdzeniem sygnału jest kilka ostatnich wzrostowych sesji.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here