Naga MarketsCena złota delikatnie powyżej 1940 USD za uncjęPoprzedni tydzień zakończył się zniżką notowań złota. W dużej mierze odpowiadała za to sytuacja na rynkach walutowych – silny dolar dawał inwestorom pretekst do mniejszego zainteresowania rynkiem żółtego kruszcu. W rezultacie, końcówka piątkowej sesji sprowadziła notowania złota do okolic 1940-1950 USD za uncję.

Nowy tydzień rozpoczyna się od podobnych nastrojów na rynku złota. Co prawda notowania kruszcu nie spadają istotnie, jednak znajdują się pod delikatną presją podaży, tuż powyżej poziomu 1940 USD za uncję.

Zwyżka wartości amerykańskiego dolara dzisiaj rano wyhamowała, jednak inny czynnik negatywnie wpłynął na ceny kruszcu – zgoda FDA na wykorzystanie osocza osób wyleczonych z COVID-19 w walce z pandemią. Ten krok w walce z koronawirusem dzisiaj sprzyja większemu apetytowi inwestorów na ryzyko, co zmniejsza atrakcyjność złota jako bezpiecznej przystani.

Powyższe czynniki sprzyjają sprzedającym na rynku kruszcu, jednak na razie nie zmieniają one istotnie długoterminowych fundamentów. Perspektywa przedłużającego się kryzysu w globalnej gospodarce nadal sprawia, że złoto jest pożądanym składnikiem portfela dla wielu inwestorów.

Notowania złota – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here