Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. We wtorek złoto ponownie znajduje się na najwyższych poziomach od kilku lat. Dziś po godzinie 11:00 złoto znajduje się na plusie wynoszącym ponad 1%. Tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa, pomimo, że cały czas istnieje ryzyko wystąpienia ruchu korekcyjnego. Srebro radzi sobie nieco gorzej niż złoto, jednak i tak jest to ruch w górę na 0,3%. Aktualnie jego cena wynosi 15,42$. W przypadku ropy WTI również możemy obserwować lokalną konsolidację, cena oscyluje w rejonach otwarcia. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Zobacz także: Kurs funta GBP do dolara USD, Dax i Nasdaq we wtorek

Cena złota coraz wyżej

Cena złota kontynuuje ruch w górę. Z dnia na dzień złoto jest coraz droższe, hossa trwa w najlepsze. Od wybicia szczytów 2018 roku, jest to właściwie jednostajny ruch, bez większych korekt. Dziś złoto ponownie znalazło się na najwyższych poziomach od kilku lat. Dziś za jedną uncję trzeba płacić powyżej 1429$. Aktualnie nie ma mowy o łapaniu pozycji długich, ponieważ znajdujemy się na lokalnych szczytach. Ryzyko wystąpienia korekty spadkowej jest duże, niemniej nie jest to też sygnał do pozycji krótkich. Najlepszą opcja wydaje się zaczekanie na korektę, a następnie próba dołączenia do wzrostów. Najbliższe wsparcie wynika z dolnego ograniczenia układu 1:1 – okolice 1405$. Dopiero w momencie wybicia tego układu, będzie szansa na większe spadki.

Kurs złota XAUUSD 25 czerwca 2019

Cena ropy w górę (OIL WTI)

Cena ropy kontynuuje wzrosty. Wczoraj co prawda ruch wyhamował, niemniej tendencja jest w dalszym ciągu wzrostowa. Strefa przy 54,40 pozostaje kluczowym się wsparciem. W przypadku ruchu korekcyjnego należy brać pod uwagę wzrostowy układ 1:1, którego dolne ograniczenie wypada idealnie we wskazanej strefie wsparcia, stanowi to dodatkowe potwierdzenie poziomu. Oporem są w dalszym ciągu okolice 60,25$.

Notowania ropy naftowej 25 czerwca 2019

Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN na nowych minimach! EUR do PLN poniżej 4,2500.

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem a oporem

Cena srebra pozostaje poniżej strefy oporowej przy 15,55$. Wzrosty na silver są wyraźnie słabsze od tych na gold. Jeżeli srebro pójdzie w ślady za złotem, to w najbliższych dniach powinniśmy zobaczyć wybicie oporu i kontynuację ruchu wzrostowego.Wsparciem pozostają okolice 15$. Stefa jest wzmocniona lokalnym układem 1:1

Notowania srebra 25 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here