Cena złota coraz niżej, srebro i ropa naftowa także pod kreską w czwartek 18 lutego
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnich dniach możemy obserwować kontynuację spadków na rynku złota. Z kolei notowania srebra utknęły w lokalnej konsolidacji, podczas gdy ropa naftowa zaczęła się cofać z ostatnich szczytów. Jednak czy to już czas na głębszą korektę, a może to chwilowe odreagowanie po ostatniej silnej zwyżce? Spójrzmy na wykresy. 

Cena złota (XAU/USD)

W ostatnich dniach możemy obserwować kontynuację spadków na rynku złota Notowania dobiły się od górnego ograniczenia układu 1:1, po czym ruch w dół przybrał na sile. Dziś pomimo próby wykonania korekty kupujący nie byli w stanie wybić się powyżej oporu przy 1785$, przez co ryzyko kontynuacji spadków jest spore. Jeżeli dojdzie do wybicia listopadowych dołków przy 1764$, przecena może przybrać na sile.

Wykres złota
Wykres Złota

Cena ropy (OIL WTI)

Na rynku ropy naftowej doszło dziś do dynamicznego cofnięcia. Niemniej należy zauważyć, że od kilku dobrych miesięcy notowania utrzymują się w tendencji wzrostowej, a ostatnie spadki należy traktować jedynie jako korektę. Patrząc na interwał H1, najbliższe wsparcie wypada przy 59,5$, jeżeli dosżłoby do jego wybicia, przecena może się pogłębić w kierunku 57,30$.

Wykres ropy WTI
Wykres ropy WTI

Zobacz także: Kurs funta GBP/PLN mocno w górę. Dolar (USD) na plusie, a euro i frank pod kreską

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, w ostatnim czasie doszło do odbicia się ceny od dolnego ograniczenia układu 1:1. Niemniej kupujący nie zdołali wybić się powyżej oporu prz 27,8$, przez co istnieje ryzyko konsolidacji. Wsparciem pozostaje strefa przy 26,30$. Dopiero wybicie jednego z tych poziomów może dać sygnał do większego ruchu trendowego. 

Wykres srebra
Wykres srebra
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum jsw | s&p 500 | kurs dow jones | dax 30 prognoza | akcje pgnig cena aktualna |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKruk uplasował emisję obligacji serii AK2 o wartości 20 mln zł
Następny artykułDevelia prognozuje 133-143 mln zł straty netto w 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here