Naga MarketsSztabki złota Cena złotaZłoto przeceniło się ponad 3,5% w ostatnim tygodniu. Tak silne spadki są spowodowane coraz lepszymi nastrojami inwestorów na rynku akcji. Podczas gdy amerykańskie indeksy giełdowe wybijają coraz to wyższe historyczne szczyty, ceny metali szlachetnych takich jak złoto czy srebro wyraźnie spadają. Zobaczmy, jak wygląda sytuacja techniczna na XAUUSD, gdzie doszło do pojawienia się sygnału z metodologii Overbalance.


Cena złota traci ponad 3,5 proc.

Pod koniec tygodnia mogliśmy obserwować wyraźne spadki na rynku złota. Cena tego kruszcu spadła poniżej minimów z 1 października tego roku. Tym samym nawiązując do metodologii Overbalance doszło do wygenerowania się sygnału podażowego.Cena znalazła się poniżej dolnego ograniczenia układu 1:1, który stanowił największą korektę spadkową na całym ruchu wzrostowym, trwającym od sierpnia 2018 roku! Metodologia mówi, że przed nami większa głębsza korekta spadkowa, lub nawet odwrócenie trendu. Dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 1475$, obowiązuje scenariusz spadkowy. Aktualnie kurs złota może się kierować w stronę współczynnika 38,2% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej

Zobacz także: Kurs funta do dolara GBPUSD wybija Overbalance, czas na spadki?

Wykres ceny złota XAUUSD
Złoto interwał D1

Overbalance trzyma spadki na niższym przedziale czasowym

Zobaczymy też jak przedstawia się sytuacja techniczna na niższym interwale czasowym – H1. Co ciekawe, ostatnie 4 korekty były niemal identyczne jeśli chodzi o zasięg. Dlatego też tak długo jako lokalny spadkowy Overbalance nie zostanie wybity, spadki powinny się utrzymywać. W przypadku wybicia kolejnych minimów, należy przekładać coraz niżej niebieski prostokąt, a jego górne ograniczenie traktować jako opór. Niemniej trzeba również pamiętać, że nawet w przypadku jego wybicia należy się wstrzymać z nadmiernym optymizmem. Dopiero wyjście z powrotem powyżej poziomu 1475$ może zmienić tendencję na wzrostową.

Wykres złota
Złoto interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here