Naga MarketsCena złota blisko tej granicy do wyborów w USA, twierdzą analitycyCena złota rozpoczęła nowy tydzień spadkiem poniżej granicy 1900 dol. za uncję wskutek umocnienia dolara oraz braku sygnału o progresie w negocjacjach nowego pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych.

  • Wybory prezydenckie w USA już w przyszłym tygodniu
  • Zwycięstwo Bidena może wywołać większy ruch w górę złota z uwagi na większy pakiet fiskalny proponowany przez Demokratów, twierdzą analitycy
  • Łączna liczba przypadków COVID-19 zbliża się do 43,5 mln osób

Złoto blisko 1900 dol. w poniedziałek

Cena za złoto spot w poniedziałek rano osuwa się o 0,14% do 1899,35 dol. za uncję. To już trzecia spadkowa sesja z rzędu, a jeszcze w środę w ubiegłym tygodniu złoto spot kosztowało ponad 1931 dol.

Cena złota blisko tej granicy do wyborów w USA, twierdzą analitycy
Notowania kursu złota. Źródło: tradingview.com

Kurs złota mierzy się zatem w tym momencie z linią trendu wzrostowego, która będąc wsparciem dla notowań kruszcu jak do tej pory nie została przełamana od początku kwietnia tego roku.

– Zwiększona zmienność ceny złota przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w przyszłym tygodniu nie jest spodziewana. Spodziewamy się, że kurs będzie znajdował się blisko poziomu 1900 dol. za uncję. – stwierdzili analitycy OCBC.

Za osunięcie się złota odpowiadać może umocnienie USD, który zaczął ten tydzień nieznaczną zwyżką. Indeks dolara w poniedziałek rano wzrasta o 0,23% do 92,96 pkt., po zderzeniu z oporem na 93 pkt. wcześniej w trakcie sesji.

Cena złota blisko tej granicy do wyborów w USA, twierdzą analitycy
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Forex w Australii z lewarem tylko 30:1! ASIC poszedł w ślady ESMA

Pakiet fiskalny w USA bez progresu

W ostatnich tygodniach sentymenty na rynku złota napędzają informacje o kolejnym pakiecie stymulacji fiskalnej planowanym w Stanach Zjednoczonych będących największą gospodarką świata. Gra toczy się o aż około 2 bln dol. pieniądza wstrzykniętego bezpośrednio w gospodarkę.

Jak do tej pory brak informacji, które jednoznacznie określałyby czy należy spodziewać się pakietu ratunkowego jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA, która zaplanowane są na 3 listopada.

W niedzielę, Nancy Pelosi, spikerka Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych, stwierdziła, że administracja Trumpa zapoznaje się z ostatnim planem pakietu stymulacji fiskalnej, a odpowiedzi należy spodziewać się w poniedziałek.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here