Naga MarketsCena złota blisko 1900 dol. za uncję w oczekiwaniu na ważne dane dot. inflacji w USACena złota spot we wtorek rano oscyluje wokół poziomu 1900 dol. za uncję w oczekiwaniu na istotny odczyt danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych, które pojawią się w późniejszej części tygodnia i pozwolą na uzyskanie szerszego obrazu co do sytuacji makroekonomicznej w największej gospodarce świata.

  • Na czwartek planowane jest spotkanie EBC
  • Natomiast Rezerwa Federalna planuje zebranie na 15-16 czerwca
  • W tym tygodniu zostaną zaprezentowane dane dotyczące inflacji CPI w USA

Złoto tuż poniżej 1900 dol. za uncję we wtorek rano

Cena złota spot w porannej części wtorkowej sesji opada o skromne 0,11% do 1897 dol. za uncję, po tym, gdy poniedziałek zapewnił zwyżkę o 0,41%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Łącznie w tym kwartale notowania złota zyskał już ponad 11%, choć i tak są 8% niżej od szczytów z sierpnia 2020 r., gdy dobiły do rekordowych szczytów w okolicach 2075 dol. za uncję.

https://i2.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/g/gpaXvU9q.png?w=696&ssl=1

Niezmiennie, kluczową kwestią na rynku metali szlachetnych pozostaje relacja między ceną złota a rentownością amerykańskich obligacji skarbowych. We wtorek, ten drugi parametr jest bliski spadku do miesięcznych minimów opadając do poziomu 1,55%.

Inwestorzy wyczekują także publikacji danych dotyczących inflacji w Stanach Zjednoczonych. Rynek spodziewa się raczej potwierdzenia obecnych oczekiwań rosnącej inflacji. W teorii, to byłoby korzystne dla notowań złota, które powszechnie uważane jest za dobre zabezpieczenie przed wzrostem cen.

Z drugiej strony, wyższa inflacja może wywołać reakcję ze strony Rezerwy Federalnej. Zapowiedź podwyższenia stóp procentowych (wcześniej niż do tej pory sugerowano) mogłaby wywołać negatywną presję na cenie złota, która w ostatnich kilkunastu miesiącach wzrastała na fali luzowania polityki monetarnej.

Zobacz również: CD Projekt: zagraniczny fundusz żąda natychmiastowego zwolnienia zarządu spółki

invest

Najbliższe spotkanie Fed planowane jest na 15-16 czerwca i dopiero po nim powinniśmy poznać oficjalne stanowisko amerykańskiego banku centralnego, choć jego przedstawiciele mogą dać pewne słowne wskazówki już wcześniej.

Plus500

Wiemy już jednak co sądzi Sekretarz Stanu i była przewodnicząca Rezerwy Federalnej, Janet Yellen. W niedzielnym wywiadzie stwierdziła ona, że wyższe stopy procentowe byłyby “plusem” dla USA i Fed. Zdaniem ekspertów to zaważyło na dolarze w poniedziałkowej sesji.

W czwartek spotka się także Rada Europejskiego Banku Centralnego, która będzie debatować na wytycznymi prowadzenia polityki monetarnej na kolejne miesiące.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres | lotos giełda | funt brytyjski | forex brokerzy | comparic pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here