Aktualna cena ropy WTI, srebra oraz złotaPrzed ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek złoto kontynuuje ruch w hossę. Już o poranku doszło do wybicia nowych tegorocznych szczytów, o czym wspomniałem w porannej analizie rynków.  Za jedną uncję trzeba dziś płacić 1355$, co oznacza wzrosty na ponad 1%. Srebro, podobnie jak złoto, znajduje się dziś na wyraźnym plusie, po godzinie 10:00 jest to ruch na +0,7%. Aktualnie jego cena wynosi 15,025$. Z kolei ropa WTI, po wczorajszym wystrzale w górę traci już 1%. Wczorajszy ruch wzrostowy był spowodowany wydarzeniami geopolitycznymi  W kluczowym dla transportu ropy naftowej miejscu doszło do ataku na dwa tankowce. W piątek za jedną baryłkę WTI zapłacimy 51,7$. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Złoto wraca do wzrostów. XAU/USD odbija od strefy wsparcia

Cena złota odbija od wskazywanego w poprzednich analizach wsparcia przy 1332$. Dziś o poranku doszło do wybicia nowych tegorocznych szczytów. Jak na razie nie ma mowy o pozycjach krótkich, tendencja jest wyraźnie wzrostowa. Wybity poziom 1345$ powinien w tej chwili stanowić pierwsze wsparcie. W przypadku głębszej korekty, kolejnym kluczowym miejscem będzie wspomniany już 1323$, gdzie dodatkowo wypada układ 1:1.

Zobacz także: Euro najtańsze w 2019 roku, kurs wynosi 4,2540. EUR/PLN kontynuuje spadki

Wykres złota 14 czerwca 2019

Cena srebra (XAG/USD) pomiędzy wsparciem, a oporem

Cena srebra podąża za złotem, znajdujemy się powyżej strefy oporowej przy 15$. Wydaje się, że ruch w górę powinien być kontynuowany. Najlepszym scenariuszem byłoby podejście w górę a następnie retest. Jeżeli przy reteście strefa będzie broniona, to będzie to sygnałem do dołączenia do wzrostów.

Cena srebra 14 czerwca 2019

Cena ropy (OIL WTI) ponownie w dół

Cena ropy broniła wczoraj ostatnich minimów, po tym jak doszło do ataków na tankowce w Zatoce Omańskiej. Ten incydent może mieć dalsze konsekwencje geopolityczne, jednak jak na razie ropa wyraźnie koryguje wczorajszy ruch w górę. W przypadku wybicia dołem strefy zaznaczonej na zielono, powinniśmy mieć do czynienia z kolejnym impulsem spadkowym. Jeżeli jednak korekta wzrostowa się rozwinie, niewykluczone są wzrosty w kierunku oporu przy 54,6$.

Cena ropy naftowej WTI 14 czerwca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here