Naga MarketsCena złota bez znaczenia dla bogatych inwestorów, twierdzi Goldman SachsZłoto, które w lipcu osiągnęło swoja rekordową cenę, wciąż kontynuuje wzrosty. Cenę wciąż napędza słaby dolar, a także strach przed nawrotem pandemii, która spowodowała już śmierć 673 tysięcy osób.

  • Sharmin Mossavar-Rahmani sądzi, że dolar nie utraci swojej pozycji.
  • Według specjalistki, złoto nie jest dobrym substytutem dla dolara, a jego cena jest zbyt wysoka.
  • Goldman Sachs podniósł swoją  prognozę ceny złota do 2300 dolarów za uncję.

Niepewna przyszłość dolara

Sharmin Mossavar-Rahmani, dyrektor inwestycyjna ds. zarządzania majątkiem w Goldman Sachs, uważa, że złoto jest zbyt drogie i nie ma wyraźnej roli w portfelach jej klientów prywatnych.

Nasz pogląd jest taki, że złoto jest właściwe tylko wtedy, gdy ma się bardzo silne przekonanie, że dolar amerykański zostanie zdeprecjonowany. My nie jesteśmy takiego zdania. Uważamy, że dolar utrzymuje swój status waluty rezerwowej. Dolar może się trochę obniżyć, ponieważ jest umiarkowanie zawyżony, ale nie oznacza to, że zostanie zdeprecjonowany, że będziemy mieć ogromną inflację i że złoto jest dobrym substytutem. – powiedziała Mossavar-Rahmani w wywiadzie dla telewizji CNBC.

Według ekspertki, złoto byłoby dobrym miejscem do ulokowania swojego kapitału, jeżeli przyjmiemy, że obecna słabość dolara nie jest chwilowa i będzie się pogłębiać do mementu, gdy straci status waluty rezerwowej.

Zobacz również: Amazon, Facebook, Apple i Google – wielka czwórka w górę o 250 mld dol.

Jako wady złota Mossavar-Rahmani wskazuje brak powiązania ze wzrostem gospodarczym, a także niegenerowanie żadnego przychodu.

O 12:00 w piątek za uncję złota należało zapłacić 1976,25 dolarów

Jednocześnie analitycy Goldman Sachs podnieśli w tym tygodniu swoją prognozę dla ceny złota. Według przewidywań, w ciągu 12 miesięcy cena metalu szlachetnego ma osiągnąć 2300 dolarów za uncję.

Cena złota jest napędzana potencjalnym skierowaniem działań Fedu w stronę większej inflacji w kontekście rosnących napięć geopolitycznych, zwiększonej niepewności politycznej i społecznej w USA oraz drugiej fali infekcji COVID-19. W połączeniu z rekordowym poziomem akumulacji długu przez rząd amerykański, zaczęły się pojawiać prawdziwe obawy dotyczące długowieczności dolara amerykańskiego jako waluty rezerwowej. – twierdzi zespół analityków pod kierownictwem Jeffreya Currie.

Wykres przedstawiający zmianę ceny złota w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here