Naga MarketsPrzed nami ostatnia sesja emocjonującego tygodnia, który rozpoczął się od silnej wyprzedaży na rynku akcyjnym. Dziś poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, dlatego też traderzy nie powinni narzekać na brak zmienności na dolarze czy indeksach giełdowych. O ile podczas sesji europejskiej nie poznamy raczej ważniejszych odczytów makro, to po godzinie 14:30 na rynku powinny pojawić się większe ruchy. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.

„Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,49% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 092,12 pkt. W czwartek WIG30 wzrósł o 0,49%. Z kolei indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,38% i osiągnął 56 338,75 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 725 mln zł, a największe zanotowało PKO BP – 107,7 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 141 spółek, 163 spadły, a 149 nie zmieniły się” – komentowała w piątkowym programie Comparic24.tv redaktor Agnieszka Zaręba.

Cena złota drożeje w styczniu nieprzerwanie od 10 lat. Czy tak samo będzie w 2020 r.?Przez miesiąc cena złota spadła o 2,42 proc. Jednak styczeń jest od dziesięciu lat miesiącem szczególnym dla tego metalu szlachetnego. Czy to się powtórzy za kilka tygodni? Bardzo dobre nastroje związane z negocjacjami pomiędzy USA i Chinami, dotyczące wojen handlowych, powodują, że w ostatnich tygodniach cena złota kontynuowała spadki. Przyczyniły się też do tego zapowiedzi szefa Fed, że w najbliższym czasie stopy procentowe pozostaną bez zmian po ich trzech obniżkach w 2019 r.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here