Naga MarketsPrzed nami ostatnia sesja emocjonującego tygodnia, który rozpoczął się od silnej wyprzedaży na rynku akcyjnym. Dziś poznamy ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, dlatego też traderzy nie powinni narzekać na brak zmienności na dolarze czy indeksach giełdowych. O ile podczas sesji europejskiej nie poznamy raczej ważniejszych odczytów makro, to po godzinie 14:30 na rynku powinny pojawić się większe ruchy. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM.

„Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,49% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 092,12 pkt. W czwartek WIG30 wzrósł o 0,49%. Z kolei indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,38% i osiągnął 56 338,75 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 725 mln zł, a największe zanotowało PKO BP – 107,7 mln zł. Na GPW wzrosły ceny akcji 141 spółek, 163 spadły, a 149 nie zmieniły się” – komentowała w piątkowym programie Comparic24.tv redaktor Agnieszka Zaręba.

Cena złota drożeje w styczniu nieprzerwanie od 10 lat. Czy tak samo będzie w 2020 r.?Przez miesiąc cena złota spadła o 2,42 proc. Jednak styczeń jest od dziesięciu lat miesiącem szczególnym dla tego metalu szlachetnego. Czy to się powtórzy za kilka tygodni? Bardzo dobre nastroje związane z negocjacjami pomiędzy USA i Chinami, dotyczące wojen handlowych, powodują, że w ostatnich tygodniach cena złota kontynuowała spadki. Przyczyniły się też do tego zapowiedzi szefa Fed, że w najbliższym czasie stopy procentowe pozostaną bez zmian po ich trzech obniżkach w 2019 r.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTOtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin SV przegranym tygodnia, traci ponad 13%. Kurs BTC konsoliduje na wsparciu
Następny artykułGospodarka w Niemczech zwalnia, Japonia próbuje nowego planu stymulacyjnego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here